Twitter Nisan 6, 2022 9:55

Twitter Düzenleme Özelliğini Duyurdu!

Popüler mikroblog sitesi Twitter düzenleme özelliğini resmi olarak duyurdu. Elon Musk'ın bu konuda payı çok büyük görünüyor. İşte detaylar.
Twitter Düzenleme Özelliğini Duyurdu!

Twitter, şaka yollu bir tweet’te bahsettikten günler sonra, bugün bir düzenleme düğmesi üzerinde çalıştığını doğruladı. Hatta firma, geçen yıldan beri işlevi test ettiğini ve “önümüzdeki aylarda” Twitter Blue üyeleriyle birlikte denemeye başlayacağını belirtti. Twitter düzenleme özelliğini Elon Musk’ın yönetime dahil olmasından sonra duyurdu. Bu yüzden Elon Musk’ın payı çok büyük.

Bu düzenleme özelliği şimdilik Twitter özellikleri için ödeme yapan Twitter Blue aboneleri tarafından kullanılabiliyor. Twitter şimdi Twitter Blue aboneleri için yakında bir düzenleme düğmesini test ediyor. Ancak yaygın olarak bulunan bir düzenleme aracının yalnızca bu kullanıcılara mı yoksa hepimize mi sunulacağı belli değil. Şirket, “Tweeti Düzenle” düğmesine bastığınızda ne olduğunu bile göstermediğinden, uygulama hala havada görünüyor.

Twitter Tüketici Ürünleri Başkanı Jay Sullivan şunları söyledi:

“Geçen yıldan beri bir düzenleme özelliğinin güvenli bir şekilde nasıl oluşturulacağını araştırıyoruz ve önümüzdeki aylarda bunu Labs içinde test etmeye başlamayı planlıyoruz. Düzenle düğmesi hakkında nasıl düşündüğümüzle ilgili birkaç fikir daha paylaşıyoruz. Düzenleme, uzun yıllardır en çok talep edilen Twitter özelliği olmuştur. İnsanlar (bazen utanç verici) hataları, yazım hatalarını ve anlık çekimleri düzeltebilmek isterler.

Şu anda silip tekrar tweet atarak bu sorunu çözüyorlar. Düzenlenenlerle ilgili zaman sınırlamaları, kontroller ve şeffaflık gibi şeyler olmadan Edit, genel konuşmanın kaydını değiştirmek için kötüye kullanılabilir. Bu işe yaklaştığımızda, bu halka açık konuşmanın bütünlüğünü korumak en büyük önceliğimizdir. Bu nedenle, zaman alacak ve Edit’i başlatmadan önce aktif olarak girdi ve muhalif düşünce arayışında olacağız. Bu özelliğe özen ve dikkatle yaklaşacağız ve ilerledikçe güncellemeleri paylaşacağız.

Bu, insanlara Twitter deneyimleri üzerinde daha fazla seçenek ve kontrol sağlamak, sağlıklı bir sohbeti teşvik etmek ve insanların Twitter’da daha rahat olmalarına yardımcı olmak için çalışırken keşfettiğimiz özelliklerden yalnızca biri. Bunlar bizi her gün motive eden şeyler.”

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.