Güncel Teknoloji Haberleri Nisan 2, 2022 15:57

BMW i3 eDrive35L Tanıtıldı! İşte Elektrikli Yeni Canavar

Çin'e özel olarak geliştirilen BMW i3 eDrive35L elektrikli sedan otomobil, etkileyici özellikleriyle beğenilere sunuldu. İşte detaylar.
BMW i3 eDrive35L Tanıtıldı! İşte Elektrikli Yeni Canavar

Alman motor devi BMW, i3 eDrive35L elektrikli sedan otomobilini büyük bir heyecanla Çin pazarında tanıttı. Oldukça güçlü motoru ve zengin iç dizaynı ile tanıtılan i3 eDrive35L, otomobil sektöründe büyük ilgi gördü. Gelin dikkat çekici elektrikli sedanın özelliklerine bir göz atalım.

BMW i3 eDrive35L Uzun Sürüş Menzili Getirdi 

Tamamen elektrikli olan i3 eDrive35L, BMW’nin ikonik agresif farlarını ve keskin dış hatlarını taşıyor. Ayrıca sürüş verimliliğini artırmak için aerodinamik jant tasarımını bu otomobilde görüyoruz. İç kısımda ise bilgi işlem ve navigasyon ekranları, yüksek görüntü kalitesi sunan kavisli panellerden oluşuyor.

BMW i3 eDrive35L

eDrive güç aktarma teknolojisi taşıyan elektrikli sedan, arkadan çekişli sistemiyle 210kW’lık bir elektrik motoru ile çalışıyor. Aşağı yukarı 285 beygir gücünde olan otomobil, 0’dan 100 km/s hıza 6 yalnızca 6 saniyede çıkabiliyor. Aracın 70.3kWh’lik pili tam olarak 526 kilometre düzeyinde etkileyici bir sürüş menzili sağlıyor. DC hızlı şarj sistemini destekleyen pili, 35 dakika içinde %0’dan %80’e dolum yapabiliyor.

BMW i3 eDrive35L

Alman motor devi, BMW i3 eDrive35L’nin yalnızca Çin’de piyasaya sürüleceğini söyledi. Çünkü arabanın aerodinamik veya süspansiyon gibi unsurları bile bu bölgeye özel olarak geliştirilmiş durumda. Henüz üretim aşamasında olan etkileyici otomobilin önümüzdeki süreçlerde satın alınabilir olacağını düşünüyoruz. Yeni gelişmeler için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.