Apple Mart 31, 2022 12:02

Apple Kripto Para İşine Giriyor! Ortalık Kızışacak!

Cupertinolu teknoloji devi Apple kripto para işine girmeye hazırlanıyor. Artık kullanıcılar Bitcoin ile ödeme yapabilecek.
Apple Kripto Para İşine Giriyor! Ortalık Kızışacak!

Apple’ın teknolojiyi takip etmesi fark ettiyseniz son yıllarda biraz yavaş kaldı. Bu süreçte yükselişe geçen kripto paralar hakkında Apple’dan bir hamle gelmemişti. Ancak Apple kripto para içine girecek gibi görünüyor. Miami Bitcoin Konferansının (Bitcoin 2022) 6-9 Nisan tarihlerinde gerçekleşmesi planlanıyor. Bu etkinlikte Strike CEO’su Jack Mullers ve Apple’ın piyasayı değiştirecek çok büyük bir ortak açıklama yapabilecekleri konuşuluyor.

Miami Bitcoin Konferansı, kripto para piyasası için önemli bir olaydır. Geçen yıl, Salvador Devlet Başkanı Nayib Bukele, ülkesinin ABD doları ile birlikte yasal ödeme aracı olarak Bitcoin’i kabul edeceğini duyurdu.

Apple’ın, bu yılın sonlarında, bir milyardan fazla Apple cihazının kullanıcılarının dünyanın en popüler kripto para biriminde ödeme yapmalarını sağlayan Lightning Bitcoin tabanlı Strike Wallet aracılığıyla Apple Pay ile bitcoin ödemeleri için desteği duyurması bekleniyor.

YouTube kanalı Crypto Banter’ın yazarı Ran Neuner, Jack Mullers’ın Twitter hesabında bu gelişmeyle ilgili çeşitli ipuçlarına sahip olduğunu belirtti. Ancak daha fazla detay vermedi. Muhtemelen daha fazla bilgiyi önümüzdeki haftalarda etkinlikte edineceğiz. Bitcoin’in birkaç gün önce 48.000 dolara yükseldiğini ve şu anda 47.000 dolar civarında işlem gördüğünü belirtmekte fayda var. Geleceğin para birimi olarak gösterilen kripto paralar Apple’ın da desteği ile daha da büyüyecek gibi görünüyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.