Otomobil Mart 26, 2022 12:49

Volkswagen ID.5 Piyasaya Geç Çıkacak, İşte Nedenleri

Şirketin oldukça iddialı olan Volkswagen ID.5 elektrikli SUV araç modeli, Ukrayna ile ilgili bir problem yüzünden ertelendi. İşte detaylar.
Volkswagen ID.5 Piyasaya Geç Çıkacak, İşte Nedenleri

Alman motor devi Volkswagen, VW ID.5 isimli üst düzey hatchback SUV araç modelini nisan ayının ilk haftasında piyasaya sürmeye hazırlanıyordu. Hatta otomobilin teslimat süresini dört ay gibi kısa bir süre olacağını da aktarmıştı. Ancak Ukrayna’da yaşanan son olaylar sebebiyle Volkswagen, VW ID.5 modelinin piyasaya çıkışını zorunlu olarak erteledi. Peki tam nedeni ne? Gelin bunlara göz atalım.

Volkswagen ID.5 “Kablo” Kıtlığı Sebebiyle Ertelendi

Alman yayınlarından gelen son raporlara göre Wolfsburg merkezli şirket, VW ID.5 Avrupa’daki lansmanını bir ay sonraya erteledi. Ayrıca bu açıklama elektrikli otomobilin şimdilik ilk olarak Avrupa pazarına gireceğini de ima ediyor. Ancak VW ID.5’in gecikmesinin nedeni Ukrayna kaynaklı.

Volkswagen ID.5

Volkswagen, araçlarında kullandığı kablo demetlerini genellikle Ukrayna’dan ithal ediyor. Ancak Ukrayna şu anda Rusya ile savaştığı için ülkede üretim kapasitesi çok düşük. Yalnızca temel tüketim ürünlerine ancak yetişebilen üreticiler, Volkswagen’e gereken kablo gibi birçok teknik ürün ve üretimlerden şu anlık vazgeçtiler.

Alman motor devi de Ukrayna’dan kablo alamadığı için VW ID.5 SUV modelinin çıkışını zorunlu olarak nisan ayından mayıs ayının başına erteledi. Şimdi şirketin bu kabloları başka bir ülkeden ithal etmesi gerekecek. Avrupa’da heyecanla beklenen VW ID.5 modelinin yeni gelişmeleri için sıkı takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.