Instagram Mart 24, 2022 16:39

Instagram Zaman Akışı Değişiyor! Stalkerlar Aman Dikkat!

Meta'nın bünyesindeki Instagram'a yeni özellikler ekleniyor. Instagram zaman akışı çok yakında herkes için değişecek. İşte detaylar.
Instagram Zaman Akışı Değişiyor! Stalkerlar Aman Dikkat!

Instagram, iOS ve Android uygulamalarına, Instagram zaman akışı görüntülemenin yeni bir yolunu sunan oldukça önemli bir güncelleme sunuyor. Artık takip ettiğiniz hesaplardan gelen gönderileri veya feed’inizdeki favori hesaplarınızdaki gönderileri görme arasında seçim yapabileceksiniz.

Yeni Instagram Zaman Akışı Daha Kullanışlı Bir Deneyim Sunacak

Güncellendikten sonra, ana beslemenizin sol üst köşesine dokunduğunuzda yeni bir menü göreceksiniz. Size iki seçenek gösterecek. Bunlar Sık Kullanılanlar ve Takip Edilenler olacak. “Takip etme”, takip ettiğiniz hesaplardan gelen gönderileri size gösterecektir. “Favoriler”, favorileriniz olarak seçtiğiniz hesaplardan gelen gönderileri gösterecek.

Instagram, favoriler listenize 50 adede kadar hesap eklemenize izin veriyor. Her zamanki gibi, favoriler listenize eklediğinizde/kaldırdığınızda hesaplar bilgilendirilmez. Instagram ayrıca favori hesaplarınızdan gelen gönderileri normal akışınızda daha üstte gösterecek.

Daha da ilginci, Favoriler ve Takip Edilenler beslemesindeki gönderiler kronolojik sırada gösterilecektir. Birkaç yıl önce, şirket bir algoritmaya dayalı yayın gönderileri sipariş etmeye karar vermeden önce Instagram böyle çalışıyordu. Ana besleme algoritmayı kullanmaya devam edecek ve ayrıca önerilen gönderileri ve daha fazlasını göstermeye devam edecek. Yalnızca Favoriler ve Takip Edilenler kronolojik bir sıra kullanır. Güncelleme, bugünden itibaren dünya çapındaki kullanıcılara sunulmaya başlayacak.

Instagram Zaman Akışı

Güncelleme OTA üzerinden sunulacak. Ancak yine de App Store veya Play Store’dan Instagram’ı güncellemenizde fayda var. Son güncellemeyi yükledikten sonra 1-2 gün içerisinde yeni özelliği kullanmaya başlayabileceksiniz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.