Xiaomi Mart 21, 2022 11:23

Xiaomi Otomobil İşine Giriyor! Bu Yıl Gösterilecek!

Elektrikli otomobillerin yaygınlaşması teknoloji firmalarının da ilgisini çekti. Şimdi de Xiaomi otomobil işine gireceğini açıkladı.
Xiaomi Otomobil İşine Giriyor! Bu Yıl Gösterilecek!

Geleceği şekillendiren elektrikli otomobiller yaygınlaşmaya tam gaz devam ediyor. Tesla’nın öncülük ettiği bu otomobillere teknoloji firmaları da ilgi gösteriyor. Şimdi de Xiaomi otomobil işine gireceğini resmi olarak açıkladı. Uzun zamandır elektrikli otomobil üzerinde çalışan Çinli teknoloji devinin yeni meyvesini bu yılın sonunda göstermesi bekleniyor.

Xiaomi‘nin Pekin-Tianjin şubesinin genel müdürü Luo Baojun’a göre, Xiaomi’nin ilk elektrikli araç prototipi bu yılın üçüncü çeyreğinde tanıtılacak. Üst düzey yönetici, otomobilin tam olarak ne olacağını söylemedi. Ancak otomobilin tüm beklentileri aşacağının altını çizdi.

Şu anda, Xiaomi aktif olarak personel alıyor. Örneğin bu yıl MIUI üzerinde çalışan çalışanların bir kısmı otomotiv bölümüne transfer edilecek. Şirket şimdi Pekin’in banliyölerinde iki aşama için tasarlanmış bir tesis inşa ediyor. İlkinin kapasitesi yılda 150.000 araba üretmek olacak.

Xiaomi otomobil

Çinli üreticilerin elektrikli otomobil alanında kendini ispatlaması için bu çok güzel bir fırsat olarak görünüyor. Apple’ın da bu işe gireceği uzun süredir konuşuluyordu. Ancak Xiaomi’nin Apple’dan önce davranması büyük olay olabilir. Tesla’nın domine ettiği elektrikli otomobiller önümüzeki süreçte daha fazla yaygınlaşacak gibi görünüyor.

Ülkemizde henüz erişilebilir fiyatlarda olmayan elektrikli otomobillerin Avrupa ve Amerika’nın geleceği olarak gösterildiğini belirtelim. Belki bir gün biz de elektrikli araç sahibi olabiliriz…

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.