Sosyal Medya Mart 4, 2022 14:24

Putin için Ölüm Fermanı LinkedIn’de Yayınlandı!

Rusya'nın başkanı Putin için kötü haberler gelmeye başladı. Rus iş adamı LinkedIn'de Putin'in kellesine 1 milyon dolarlık ödül koydu.
Putin için Ölüm Fermanı LinkedIn’de Yayınlandı!

Rusya ile Ukranya arasındaki savaş maalesef ki tırmanışa geçti. Rusya’nın nükleer santrali vurması ile dünyayı korkutmaya başlamasından sonra Ruslardan da tepkiler gelmeye başladı. Aklı başında bir insanın desteklemeyeceği bu savaş Putin için kabusa dönüşebilir. Rus işadamı Vladimir Putin’in başına 1 milyon dolar ödül koyduğunu açıkladı. İlanı LinkedIn’de paylaşan Alex Konanykhin ülkenin ordu subaylarını cumhurbaşkanını adalete teslim etmeye çağırdı.

Girişimci Alex Konanykhin, sosyal medya sitesi LinkedIn’de yaptığı bir paylaşımda; sebepsiz saldırının ardından harekete geçmek ve Ukrayna’ya yardım etmeyi ahlaki görevim olarak nitelendirdi.

Bay Konanykhin, “Putin’i Rus ve uluslararası yasalar gereğince savaş suçlusu olarak anayasaya uyarak tutuklayan subaylara 1.000.000 dolar ödeyeceğime söz veriyorum. Putin, Rusya’da apartmanları havaya uçurmak için özel bir operasyon sonucu iktidara geldiği, daha sonra özgür seçimleri ortadan kaldırarak ve rakiplerini öldürerek Anayasa’yı ihlal ettiği için Rusya devlet başkanı değildir.” ifadelerini kullandı.

Paylaşımında, “Aranıyor: Ölü ya da diri” başlığıyla, Sayın Putin’in bir fotoğrafı yer aldı. Vladimir Putin toplu katliam suçu ile yargılanacak gibi görünüyor.

Putin

Rus Konanykhin; “Etnik bir Rus ve bir Rusya vatandaşı olarak, Rusya’nın denazifikasyonu kolaylaştırmak ahlaki görevim olarak görüyorum. Putin’in Orda’sının saldırısına dayanma çabalarında Ukrayna’ya yardımımı sürdüreceğim.” ifadelerini de şahsi sosyal medya hesaplarından paylaştı.

Tüm ülkelerin tepkisini toplayan Putin’in işi çok zor görünüyor. Ancak Vladimir’in bu tepki ve yaptırımları göre aldığı biliniyor. Bu yüzden Putin’in savaştan vazgeçme gibi bir niyeti olmayabilir. Umarız Avrupa Birliği ülkeleri artık somut bir adım atar ve savaşı sonlandırır.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.