Sosyal Medya Mart 1, 2022 15:18

TikTok Video Uzunluğu 10 Dakikaya Çıkıyor! Telefonlarınızı Hazırlayın

ByteDance'ın sahibi olduğu TikTok platformunda video çekim uzunluğu artık 10 dakikaya yükseliyor. İşte detaylar karşınızda.
TikTok Video Uzunluğu 10 Dakikaya Çıkıyor! Telefonlarınızı Hazırlayın

Son gelen TikTok güncellemesi ile birlikte platformdaki video uzunluğu süresi 10 dakikaya yükseltildi. Bu gelişme ile birlikte artık 10 dakikaya ulaşan videolar yükleyebilirsiniz. Uygulamanın arkasındaki şirket, kısa süre önce, kullanıcıların 10 dakikaya kadar video yüklemesine izin verecek bir güncelleme yayınladığını duyurdu. Gelin güncelleme detaylarına göz atalım.

TikTok Video Uzunluğu Yükselmeye Devam Ediyor

Hatırlatmak gerekirse, platformdaki video uzunluk sınırı Temmuz 2021’den önce 1 dakikaydı. Daha sonra şirket, bu uzunluğu 3 dakikaya çıkarak son güncellemesini yapmıştı. Bu değişiklikle birlikte, platform dünya genelinde patlamalı bir başarı elde etmişti. Platform inanılmaz bir hızla büyümeye devam ederken, şirketten uzunluk için yeni bir adım geldi.

TikTok Video Uzunluğu

Şirketin son yayınladığı güncelleme ile birlikte artık TikTok’a süresi 10 dakikayı geçen videolar yükleyebiliyorsunuz. Bu güncelleme ile birlikte kullanıcılar neredeyse “mini dizi” kıvamında içeriklerini paylaşabilecek. TechCrunch’a konuşan bir üst düzey TikTok sözcüsü ise şu açıklamalarda bulundu:

“Her zaman topluluğumuza değer katmanın ve TikTok deneyimini zenginleştirmenin yeni yollarını düşünüyoruz. Geçen yıl, topluluğumuza TikTok’ta eğlenmek ve oluşturmak için daha fazla zaman vererek daha uzun videolar sunduk. Bugün, dünyanın dört bir yanındaki içerik oluşturucularımıza daha da yaratıcı olanaklar sunacağını umduğumuz 10 dakikaya kadar olan videoları yükleme özelliğini kullanıma sunmaya başlamaktan heyecan duyuyoruz.”

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.