Güncel Teknoloji Haberleri Şubat 9, 2022 11:56

Qualcomm ve Ferrari Güçlerini Birleştiriyor!

Yonga seti devi Qualcomm ile otomotiv devi Ferrari güçlerini birleştirdiğini açıkladı. Peki, bu ortaklık neden kuruldu? İşte detaylar.
Qualcomm ve Ferrari Güçlerini Birleştiriyor!

Ferrari ve Qualcomm, Ferrari’nin dijital dönüşümünü hızlandırmak amacıyla stratejik bir teknoloji işbirliğini duyurdu. Qualcomm, yaklaşmakta olan Ferrari yol otomobilleri için Ferrari’nin sistem çözümleri sağlayıcısı olarak hizmet vereceğini ve aynı zamanda Scuderia Ferrari Formula 1 takımı ve Ferrari eSports takımı için Premium Ortak olacağını söyledi.

Qualcomm F1’de kendini gösterecek

Ortaklığın bir parçası olarak Ferrari, Ferrari yol arabalarında Snapdragon Dijital Şasi kullanacak. Snapdragon Digital Chassis, yeni nesil araçlar için telematik ve bağlantı, dijital kokpit ve ADAS işlevlerini içeren açık ve ölçeklenebilir bulut bağlantılı platformlara sahip. Qualcomm’un dediği gibi gelişmiş bir güvenlik ve sürükleyici dijital deneyimler için birleşik bir mimari kullanır. araçların ömrü boyunca güncellenebilir.

Anlaşmanın bir parçası olarak Qualcomm’un ortakları, Ferrari’nin dijital kokpitlerini tasarlamak, geliştirmek ve entegre etmek için Ferrari ile birlikte çalışacak.

Yonga seti devi ayrıca, Snapdragon‘un yeni Scuderia Ferrari’nin F1-75 tek kişilik modellerinde yer alacağı 2022 FIA Formula 1 Dünya Şampiyonası yarış sezonunun başlangıcında Scuderia Ferrari Formula 1 takımının Premium Ortağı olduğunu söyledi. Ek olarak, Maranello markasının eSports faaliyetleri de resmi ortaklığın bir parçası olacak.

Ortaklık hakkında yorum yapan Ferrari CEO’su Benedetto Vigna; “İnovasyonun pazar liderlerinin birlikte çalışmasını gerektirdiğine inanıyoruz. Qualcomm’la yaptığımız bu anlaşma sayesinde, otomotiv ve motor sporları için büyük potansiyele sahip alanlar olan dijital teknolojiler ve web 3.0 konusundaki bilgimizi genişletiyoruz. Değerli ortaklıkların ve ayırt edici bir Ferrari yorumunun nihayetinde ürün mükemmelliğini artırdığına inanıyoruz.” dedi.

Qualcomm Ferrari

Qualcomm Incorporated Başkanı ve CEO’su Cristiano Amon; “Otomotiv teknolojisi liderliğimizin Ferrari ile bu yeni stratejik ilişkide ayrılmaz bir rol oynadığını görmekten heyecan duyuyoruz. Snapdragon Dijital Kasamız aracılığıyla müşterilerine birinci sınıf sürüş deneyimleri sunmak için birlikte çalışırken geleceğin neler getireceğini şekillendirmeye yardımcı olmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.