Windows Şubat 7, 2022 18:34

Windows 11 için Yeni Özellikler Yolda!

Microsoft'un bir sonraki Windows 11 güncellemesi ile sunacağı yenilikler ortaya çıktı. Bakalım bu özellikleri beğenecek misiniz?
Windows 11 için Yeni Özellikler Yolda!

Microsoft, Windows 11 işletim sistemi için yeni özellikler başlatmaya hazırlanırken, meraklı kullanıcılar işletim sisteminin daha önce gizlenmiş özelliklerini keşfettiler. Microsoft bundan birkaç gün önce yeni güncellemesi için yeni deneysel özellikler yayınlamayı planladığını açıklamış ancak detay paylaşmamıştı. Bugün ise bu yeni özelliklerin detayları ortaya çıkmaya başladı.

Keşfedilen bu yeniliklerden biri, Windows 11’de masaüstü duvar kağıtlarına eklenebilen çıkartmalar oluyor. Kullanıcılar, mesajlaşma uygulamalarında yaygın olarak bulunan çıkartmaları seçebilecekler. Bu çıkartmalar masaüstünden de düzenlenebilecek.

Windows 11

Bir diğer yenilik ise tablet modu. Windows 11 ile şirket, geleneksel tablet modu özelliklerinin çoğunu terk etti, ancak bu yakında değişebilir. Özellikle, görev çubuğunda yeni bir “Cihazı tablet olarak kullanırken görev çubuğunu otomatik gizle” seçeneği vardır.

Ayrıca ayarlarda yeni bir “Sürdürülebilirlik” bölümü belirerek, cihaz için enerji tasarrufu ve geri dönüşüm seçenekleri için öneriler sunuluyor.

Bu özellikler şu anda çoğu Windows 11 test kullanıcısı tarafından kullanılmıyor. Ayrıca yazlım devi Microsoft henüz bunların varlığını resmi olarak onaylamadı. Yakın gelecekte büyük ölçekli testlerin başlaması bekleniyor. Güncelleme ile sunulacak olan bu yeniliklerin 2-3 ay içerisinde herkese sunulacağını düşünüyoruz. Bu yıl sadece bir tane büyük çaplı güncelleme sunacak olan Microsoft, ara güncellemeler ile hataları düzeltip performans iyileştirmeleri sunacak. Bu yüzden sızdırılan bu özelliklerin biraz daha geç gelme ihtimalinin olduğunu belirtelim.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.