Yazılım Ocak 29, 2022 17:48

Windows 11 için Büyük Çaplı Güncelleme Geliyor

Microsoft, Windows 11 için büyük çaplı güncellemesini duyurdu. Çok yakında sistemdeki tüm hatalar giderilecek. İşte detaylar.
Windows 11 için Büyük Çaplı Güncelleme Geliyor

Microsoft’un çiceği burnunda işletim sistemi Windows 11 büyümeye ve yaygınlaşmaya tam gaz devam ediyor. Yazılım devi bu güncellemeyi ücretsiz olarak sunarak Apple cephesine göz dağı vermişti. Ancak yeni sürümde doğal olarak bir takım sorunlar ortaya çıktı. Microsoft bu sorunları çözeceği Windows 11 22H2 güncellemesinin yakında geleceğini duyurdu.

Windows 11 22H2 güncellemesi yakında bizlerle birlikte olacak

Microsoft, Sun Valley 2 bir diğer adıyla 22H2 olarak bilinen Windows 11’in ilk büyük güncellemesi üzerindeki çalışmalarını şimdiden tamamlıyor. Güncellemenin üzerindeki iç çalışmalar 4 Mart’a kadar tamamlanacak. Bu, Microsoft’un beta test yapılarına yeni özellikler eklemeyi bırakacağı anlamına gelmiyor. Sadece 22H2 beta sürümüne yeni özelliklerin eklenmesi bu gün sona erecek.

Bir ay sonra, yani 4 Nisan’da sistem yapılandırması tamamlanacak. O günden itibaren 22H2’de önemli bir değişiklik yapılmayacak. Ardından, Sun Valley 2 yayın öncesi testine girecek ve güncellemenin kullanıcılara yayınlanması yaz aylarında gerçekleşecek.

Sun Valley 2, yalnızca Windows 11’in ilk küresel güncellemesi değil, aynı zamanda 2022’deki tek güncelleme olacak. İçinde ne kadar yenilik uygulanacağına dair kesin bir veri bulunmuyor. Ön verilere göre, Başlat menüsü ve görev çubuğu iyileşecek, ekran klavyesinin işlevselliği artacak ve muhtemelen tamamen yeni bir görev yöneticisi piyasaya sürülecek.

Windows 11

Sistemde yaşanan sorunları çözecek olan Microsoft’un performans anlamında da iyileştirmer yapması bekleniyor. Oyun tarafında ise daha fazla performans için bir dizi geliştirme bekliyoruz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.