Akıllı Telefon Ocak 23, 2022 11:53

Xiaomi 12U Geliyor! Bu da Neyin Nesi?

Xiaomi cephesinden gelen açıklamalar şirketin en zirve telefonunda isim değişikliğine gideceğini gösteriyor. Karşınızda Xiaomi 12U modeli.
Xiaomi 12U Geliyor! Bu da Neyin Nesi?

Xiaomi 12 serisiyle birlikte markanı en üst segment telefonlarında yeni bir isimlendirme başlatıldığına şahit olduk. Mi markasının artık kullanılmamasıyla isimlendirmeler kısaldı ve açıkçası daha anlaşılır hale geldi. Hatırlayan kısa süre öncesine kadar bazı Xiaomi ya da Redmi telefonların isimlerini söylemek tekerleme söylemek gibiydi. Mi 10 Extreme Commemorative Edition ya da Redmi K40 Game Enhanced bunlardan sadece ikisi. Neyse ki Redmi K50 serisinde sadece Gaming kullanılacak. Gelelim isimlendirmede yaşanacak bir diğer önemli gelişmeye. Geçen yıl mart ayında tanıtılan Xiaomi Mi 11 Ultra’nın devam modeli sadece Xiaomi 12U olarak isimlendirilecek. Kulağa ne kadar da kısa ve anlaşılır geliyor değil mi?

Xiaomi’nin Çin’deki kıdemli yöneticilerinden biri olan Wand Teng Thomas, geçtiğimiz günlerde verdiği bir demeçte Xiaomi12 serisinde en üst segmentte konumlandırılacak bir telefonun hazırlandığı bilgisini verdi. Teng’e göre bu telefon kamera özellikleriyle çok iddialı olup DxOMark sıralamasında zirveyi hedefleyecek. Sözü edilen telefon aslına bakarsanız Xiaomi 12 Ultra. Ancak yeni stratejiyle birlikte bu modelde isimlendirmede değişikliğe gidilecek.

Xiaomi 12U’nun bazı özellikleri şimdiden biliniyor. Şubat ayı içerisinde tanıtılması beklenen telefonda 6.6 inç büyüklüğünde  ve 2K çözünürlüğünde 120Hz OLED ekran yer alacak. Gücünü Snapdragon 8 Gen 1‘den alacak telefonda öncülüğünden farklı olarak dört arka kamera yer alacak. Bir önceki modelde arkaya konumlandırılan mini ekran Xiaomi 12U’da olmayacak. 120 Watt hızlı şarj destekli bir pil taşıyacak telefonun yazılım biriminde Android 12 / MIUI 13 yazacak. Telefon hakkında yeni gelişmeler yaşandıkça aktarmayı sürdüreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.