Nubia Z40 Pro Kamera Konusunda Ezber Bozacak

Nubia’nın kamera canavarı telefonu Nubia Z40 Pro hakkında ilginç bilgiler açıklandı. Telefon kamera konusunda ezberleri bozmaya gelecek.

Çinli telefon üreticisi Nubia, uzun süredir oyuncu telefonlarına odaklanıyordu. Şimdi ise firmanın kamera odaklı telefonu Nubia Z40 Pro hakkında bilgiler ortaya çıktı. Qualcomm’un amiral gemisi Snapdragon 8 Gen 1 yonga seti üzerine inşa edileceği açıklanan telefonun bugün kamera konusunda nelere sahip olacağı remsi olarak duyuruldu.

Nubia Z40 Pro 35mm lensi ile kamera konusunda fark yaratacak

Yapılan açıklamalara göre telefonda 35mm ana lens yer alacak. DSLR benzeri bir lens olan 35mm, Huawei P50 Pro’yu DxOMark’ta tahtından edecek. Cihazın ana kamera modülleri, Sony IMX787 tarafından ortaklaşa geliştirilen yepyeni bir amiral gemisi görüntü sensörünü kullanacak. Tanıma bakılırsa, şu anda birçok üst düzey akıllı telefonda kullanılan Sony IMX766’dan daha iyi olacak.

Bu sensör, odak uzaklığı 35 mm olan aynı “ana merceğe” bağlanacak. Diyafram açıklığı f/1.6 olacak ve lensin kendisi DSLR düzeyinde bir çözüm olarak sunacak. Ayrıca Nubia Z40 Pro kameranın özellikleri listesinde gelişmiş bir otomatik odaklama sistemi, optik sabitleme sistemi ve hesaplamalı fotoğrafçılık yer alacak.

Nubia Z40 Pro

Genel olarak, ZTE’nin, belki de Huawei P50 Pro’yu DxOMark derecelendirmesinde ilk sıradaki yerini alabilecek olağanüstü bir kameralı telefon hazırladığı açıkça görünüyor. Çin dışına çıkması zor görünen bu telefon, telefonların kameralarının gelişimi konusunda önemli bir adım olabilir.

Fiyat noktasında ise bu telefonun henüz kaç dolardan satılacağı bilinmiyor. Ancak ZTE’nin rekabetçi bir fiyat belirlemesi gerekiyor. Çünkü karşısında 580 dolara satılan Xiaomi 12 gibi dev bir rakip yer alıyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu