Meizu Ocak 21, 2022 11:25

Meizu Satılıyor! Geleceği Nasıl Olacak?

Çin'in telefon üreticilerinden olan Meizu için ilginç bir haber ortaya çıktı. Söylentilere göre firma Geely tarafından satın alınacak.
Meizu Satılıyor! Geleceği Nasıl Olacak?

Çin’in bir dönem fırtınalar estiren firması olan Meizu, duraklama dönemine girmişti. Geçtiğimiz yıl Meizu 18 ve 18 Pro ile eski günlerine geri dönüş yapmak isteyen ve nispeteden de başarılı olan firma için bugün ortaya ilginç bir iddia atıldı. Çin’de bildiğiniz gibi OPPO ve OnePlus gibi firmalar bir üst firmaya bağlı şekilde hayatlarına devam ediyor. Aynısı şimdi Meizu’ya olacak gibi görünüyor.

Meizu yakında Geely’nin bünyesine geçebilir

Çin kaynağı ITHome’a ​​göre, birkaç bağımsız kaynağa atıfta bulunarak, Geely Group tanınmış akıllı telefon üreticisi Meizu’yu satın alacak. Her iki şirket de yakın temas halinde. Durumu bilen birkaç kişi, “Anlaşma sürüyor, durum tespiti yapılıyor.” diyor.

Anlaşmanın fiyatı açıklanmadı, ancak Geely Holding Group’un kurucusu ve başkanı Li Shufu daha önce şirketin mobil teknolojiye 10 milyar yuan (yaklaşık 1,6 milyar dolar) yatırım yapmayı planladığını söyledi. Meizu’nun Çin’deki akıllı telefon pazarında hala önde gelen bir oyuncu olduğunu belirtelim. Ancak şirketin satışları son zamanlarda keskin bir şekilde düştü. Bu satım alım sonrası Geely, firmayı eskisinden de güçlü hale getirmek için yatırımlar yapacak.

Meizu 10

Eğer bu satın alım gerçekleşir ve yatırımlar doğru bir şekilde yapılırsa Çin pazarında yeni bir dev daha ortaya çıkabilir. HMD Global gibi orta segment yerine üst ve premium segmente odaklanırsa, diğer Çinli üreticilerin işleri zorlaşabilir. Şimdilik bu satın alınmanın ne zaman gerçekleşeceği ve nasıl şekilleneceği belli değil. Bakalım ilerde neler olacak?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.