Lenovo Ocak 21, 2022 16:26

Lenovo Legion Y90 18 GB RAM’li ile Yok Artık Dedirtiyor!

Lenovo, telefon sektörüne sert bir giriş yapmaya hazırlanıyor. Lenovo Legion Y90 tam 18 GB RAM'li ve Snapdragon 8 Gen 1'i ile çıldırtacak.
Lenovo Legion Y90 18 GB RAM’li ile Yok Artık Dedirtiyor!

Akıllı telefon sektörü kızışmaya devam ediyor. Qualcomm’un Snapdragon 8 Gen 1 yonga setini tanıtması ile firmalar kolları sıvamıştı. Bugün ise bir haber de Lenovo cephesinden geldi. Lenovo’nun oyuncu odaklı olacak olan telefonu Lenovo Legion Y90 sunacağı özellikler ile resmen konsollara kafa tutacak. Oyuncu odaklı bu telefonda Snapdragon 8 Gen 1 yonga setine ek olarak 18 GB RAM‘e yer verilecek.

Legion Y90’ın 144Hz tazeleme hızına ve 720Hz dokunmatik tepki hızına sahip 6.92 inç büyüklüğünde AMOLED E4 ekrana sahip olacağı bildiriliyor. 68W hızlı şarj destekli 5.500 mAh gibi oldukça yüksek kapasiteli bataryadan beslenecek olan bu telefon yazılımsal iyileştirmelere de sahip olacak.

Android 12‘nin nimetleri olan yeni API’ları sayesinde telefonun 18 GB’lık RAM’i yazılım ile 4 GB daha artırılabilecek. Yani toplamda 22 GB RAM sunulacak. Dahili depolama biriminde ise 512 GB’lık bir alan tercih edilecek.

Yayınlanan resmi görseller, 3 milyondan fazla tıklamaya dayanabilen metal tetik anahtarlarını gösteriyor. Bunlar Legion Y90’ın yanına yerleştirilecekler. Ayrıca bu telefonda soğutma sistemi yer alacak. Aktif bir fan ile telefon yoğun grafikli oyunlarda buz gibi tutulacak. Çin’in Yeni Yılı’ndan sonra tanıtılacak olan bu telefon yine Çin pazarına özel olacak.

Lenovo Legion Y90

Fiyat açısından tepe konfigürasyonun 1000 doların üzerinde olması bekleniyor. Tam bir oyuncu telefonu olacak olan bu telefon PS2 emülatörünü bile yağ gibi çalıştıracak gibi görünüyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.