Güncel Teknoloji Haberleri Ocak 21, 2022 12:56

Galaxy S22 Doğrulandı! Yakında Geliyor!

Samsung, söylentilerin ardından Galaxy S22 serisinin Şubat ayında tanıtılacağını resmi olarak açıkladı. Yeni canavarlar çok konuşulacak.
Galaxy S22 Doğrulandı! Yakında Geliyor!

Güney Koreli teknoloji devi bugün yeni canavarları için resmi bir açıklama yaptı. Samsung, ‘Galaxy Unpacked’ etkinliğini Şubat ayında yapacağını doğruladı. Samsung şimdiye kadar yarattığı en dikkat çekici S serisi cihazı tanıtacağını söyledi. Galaxy S22 ailesi ile karşımıza çıkacak olan Samsung, bu yıl rakiplerine göz dağı verecek.

Şirket, yeni nesil Galaxy S’nin Samsung Galaxy’nin en büyük deneyimlerini tek bir nihai cihazda bir araya getireceğini ve daha önce söylendiği gibi Galaxy Note özelliklerini Galaxy S22 Ultra’ya entegre edeceğini doğruladı.

Samsung Electronics Başkanı ve MX İş Başkanı Dr. TM Roh; “Çoğunuzun Samsung’un geçen yıl yeni bir Galaxy Note çıkarmamasına şaşırdığını biliyoruz. Oyun nirvanasından yüksek oktanlı üretkenliğe göz açıp kapayıncaya kadar geçmenizi sağlayan Galaxy Note serisinin benzersiz yaratıcılığını ve verimliliğini sevdiniz. Birçoğunun rakiplerinin mürekkebi kağıda döktüğünü söylediği gerçeğe yakın S Pen’e hayran kaldınız. Sevdiğiniz bu deneyimleri de unutmadık.” ifadelerini kullandı.

Daha önceki söylentilere göre telefon, yerleşik bir S Pen yuvası ile Galaxy S serisinde ilke imza atacak. Daha önceki söylentilere göre telefon 6.8 inçlik kavisli Quad HD+ Uyarlanabilir 120Hz yenileme hızına sahip bir ekrana sahip olacak.

Samsung’un yeni serisi, pazara bağlı olarak Exynos 2200 veya Snapdragon 8 Gen 1 yonga setleri ile gönderilecek. Muhtemelen ülkemize Exynos 2200’lü sürüm gelecek. RAM tarafında ise 8 GB ve 12 GB RAM opsiyonları kullanılacak. Ultra modele özel olarak 16 GB RAM’in de kullanılabileceği söyleniyor. Ayrıca yine Ultra modele özel 1 TB depolamalı sürüm bulunabilir.

Telefonun selefi ile aynı 108MP ana kamera, 12MP ultra geniş, 10MP 3X telefoto ve 10MP 10X telefoto kameraya sahip olduğu söyleniyor. 45W hızlı şarj destekli 5.000 mAh kapasiteli batarya ve Android 12 işletim sistemi ile kutusundan çıkacak olan bu tepe model, 1000 doların üzerinde satışa sunulacak. pil paketleyebilir.

S22 serisinin Beyaz, Siyah, Bordo, Yeşil ve Gül renklerinde gelmesi bekleniyor. Şubat ayının ikinci haftasında düzenlenmesini beklediğimiz bu etkinlik bakalım sizleri heyecanlandırabilecek mi?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.