Akıllı Telefon Ocak 18, 2022 10:58

OnePlus Amiral Gemisi Katili Telefonlarla Özüne Dönüyor

OnePlus özüne dönerek yeniden amiral gemisi katili telefonlar duyuracak. Konu hakkında güvenilir bir kaynaktan gelen bilgileri aktarıyoruz.
OnePlus Amiral Gemisi Katili Telefonlarla Özüne Dönüyor

Aralık 2013’te kurulan OnePlus markasının kuruluş felsefesinin amiral gemisi katili telefonlar olduğunu unutmuş olabilirsiniz. Özellikle OnePlus 7 serisiyle birlikte OnePlus telefonların fiyat tarafında artık rekabetçi olmadığını görmeye başladık. OnePlus 8 ve 9 serisinde ise fiyatların Apple ve Samsung’un üst segment modelleriyle yarıştığına şahit olduk.

Yeni bir rapor bu durumun yakın zamanda değişebileceğini gösteriyor. OnePlus’ın geçen yıl OPPO ile işbirliğini resmiyete kavuşturmasının ardından şirket tarafında radikal değişimler görmeye başladık. Arayüz tarafında ColorOS sürümüne geçilmesi, bu yıl sadece Pro modelin tanıtılıp OnePlus 10’un tanıtılmaması. Yine OnePlus 10 Pro’nun ilk birkaç ay sadece Çin’e özgü kalacak olması bu radikal değişimlerin bazıları.

Gelelim markanın amiral gemisi katili telefonları yeniden duyurmak istediği iddiasına. Mobil dünyasının bir numaralı bilgi kaynağı olan Digital Chat Station’a göre OnePlus 315-470 dolar aralığında üst segmenti zorlayacak telefonlar hazırlıyor. Bu telefonlar amiral gemisi işlemciler taşıyıp düz ekrana sahip olacaklar ve mobil oyun tutkunları için gözde telefonlar olacaklar. Bu açıklamadan OnePlus’ın Redmi gibi agresif fiyatlı oyuncu telefonları hazırladığı çıkarımında bulunabiliriz. Yine kaynağa göre OnePlus’ın bu telefonları yine BBK çatısı altında olan Vivo’nun alt markası olan iQOO’nun oyun odaklı akıllı telefonlarını anımsatacak.

Bu telefonları merakla bekleyir olağız. Konu hakkında daha fazla detay ortaya çıktığında sizlere aktarmayı sürdüreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.