Akıllı Telefon Ocak 18, 2022 9:51

Galaxy S22 Ultra’nın Şarj Cihazı İçin Bakın Ne Kadar Ödeyeceksiniz?

Galaxy S22 Ultra ve diğer Galaxy S22 serisi telefonlar 45 watt hızlı şarj desteğiyle gelecek. Peki bu adaptörün fiyatı ne kadar olacak?
Galaxy S22 Ultra’nın Şarj Cihazı İçin Bakın Ne Kadar Ödeyeceksiniz?

Galaxy S22 Ultra ve diğer Galaxy S22 serisi telefonlar kutuda herhangi bir şarj cihazı olmadan satışa sunulacak. Samsung’un daha önce eleştirdiği, fakat daha sonra Apple’ın izinden giderek kutudan şarj cihazını çıkartmasına hala anlam verebilmiş değiliz. Üstelik bunun bir hata olduğunu anlayan bazı Android üreticileri perakende kutusuna yeniden şarj cihazını koymaya başlamışken. Samsung son olarak üst segment için Galaxy S21 FE modelini birçok ülkede satışa çıkardı. Yine bu telefonun kutu içeriğinde ışık hızında (!) olan şarj cihazını göremedik.

Gelelim Galaxy S22 serisine. Samsung’un şubat ayında resmiyete kavuşturacağı serinin şarj cihazıyla gelmeyeceğini biliyoruz. Öte yandan Samsung, S22 serisi ile birlikte nihayet şarj hızını Android orta segment telefonların seviyesine çıkaracak. Uzun süredir 25 watt’ta direten şirket Galaxy S22 serisinde 45 watt hızlı şarj desteğine geçiş yapacak.

Peki 45 watt hızlı şarj desteğine sahip bu Samsung adaptörün fiyatı ne kadar olacak? LetsGoDogital sitesi , Samsung’un resmi mağazasında Galaxy S22 serisi için EP-T4510 model numarasına sahip 45 watt’lık bir şarj cihazına rastladı. Fiyatlandırma henüz belirtilmemiş olsa da, kaynağa göre 50 €’dan (Bugünkü kur ile 770 TL) fiyatlandırılacak.

45 watt hızlı şarj desteğine sahip bir adaptör Türkiye’de bu fiyatlardan satışa sunulur mu bilemiyoruz. Bugün Samsung Türkiye’nin resmi satış mağazasına baktığımızda 25 watt’lık bir adaptör ve Type-C kablo almak istediğinizde ödeyeceğiniz miktar 450 TL’yi buluyor. 45 watt’lık adaptör ve kablonun toplam fiyatı da muhtemelen 600-700 TL’yi bulacaktır.

Peki konu hakkında siz ne düşünüyorsunuz?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.