Akıllı Telefon Ocak 15, 2022 12:51

WhatsApp Mesajları İçin Beklenen Bir Özellik Sonunda Geliyor

WhatsApp mesajları için beklenen bir özellik nihayet kullanıma sunuluyor. Mesajlara tepki ile yanıt verme beta sürümde kullanıma sunuldu.
WhatsApp Mesajları İçin Beklenen Bir Özellik Sonunda Geliyor

WhatsApp mesajları çok yakında beklenen bir özelliğe kavuşacak. İlk olarak kasım ayında WhatsApp kodlarında beliren sözünü ettiğimiz gelişme ile kullanıcılar artık mesajlara tepki verebilecek. Instagram, Facebook ve iMessage platformlarında halihazırda kullanımda olan bu özellikle, kullanıcılar hem özel hem grup mesajlarında emojilere hızlı bir biçimde tepkiler verebilecek.

WABetaInfo tarafından yayınlanan yeni bir rapora göre , WhatsApp iOS uygulamasının son beta versiyonunda mesajlara tepki özelliğinin geldiğini görüyoruz. iOS’ta WhatsApp beta uygulamasının 22.2.72 sürümünün ayarlar menüsünde bulunan yeni bir Tepki Bildirimleri özelliğini gösteren bir ekran görüntüsü yayınlandı.

WhatsApp kullanıcıları şu an mesajlara emoji ile tepki verebiliyor, fakat kullanıcıların bunun için emojiler alanına gitmesi gerekiyor. Yeni özellikte ise mesaj seçildiğinde emoji tepkisi anında belirecek. Kalp, beğeni, şaşırmış, kahkaha, üzgün ve teşekkür tepki emojilerinin olacağını daha önceki sızıntılarda gördük. Fakat nihai versiyonda bunlara daha yenileri eklenebilir.

Mark Zuckerberg, 2020 yılında Meta’nın (O zaman Facebook), Instagram ve WhatsApp’ın mesajlaşma sistemlerini birleştirmeyi planladığını söylemişti. Planların 2022’den önce gerçekleşmeyeceği belirtilirken, WhatsApp’a mesaj tepkilerinin eklenecek olması üç platformdaki mesajlaşmaları birbirine daha da yaklaştıracağa benziyor.

Öte yandan bu özelliğin çok yakında Andorid beta kullanıcılarına da açılması bekleniyor. Tepki özelliğinin WhatsApp’ın web sürümüne gelip gelmeyeceği ise şu an için belirsiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.