Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Vivo NEX 5 Şelale Ekranıyla Müthiş Özellikler Getirecek

Şelale ekranı ile sektöre yenilik getirecek olan Vivo NEX 5, yeni özellikleri ile gündemde. İşte yaklaşan telefonun yeni detayları.

Vivo NEX 5 Şelale Ekranıyla Müthiş Özellikler Getirecek

Geçtiğimiz yılın yazında söylentiler Vivo NEX 5 modelinin 2022 yılında piyasaya çıkacağını gösteriyordu. Ünlü sızıntıcılardan gelen yeni raporlar, akıllı telefonun ekran, işlemci ve kamera detaylarına yeni ışık tuttu. Gelin yaklaşan telefonun detaylarına bir göz atalım.

 Vivo NEX 5, Telefoto Lensi ve Ekranıyla Üst Düzeye Çıkacak

Yaklaşan NEX 5 cihazımızın telefoto lensinde daha düşük bir yakınlaştırma aralığı olacağı söyleniyordu. Ancak yeni raporlar durumun tersine işaret ediyor. Bu yıl çıkacak olan akıllı telefonun daha yüksek 5x zoomlu telefoto lense sahip olacağını iletiyor. Ayrıca bu telefonun kameralarında ZEISS markası ile iş birliği yapılacağı da ortaya çıktı.

Amiral gemisi düzeyde olması beklenen akıllı telefonun sahip olacağı işlemci de bir hayli dikkat çekici. Qualcomm’un son amiral gemisi olan Snapdragon 8 Gen 1’den güç alması beklenen NEX 5, güç konusunda büyüleyici ekranı gibi yüksek performanslı deneyim sunacak.

Vivo NEX 5

Diğer detaylar ise ekran konusunda. Ekran altı kameralı kavisli 7 inç panel ile gelmesi beklenen telefon, görsel açıdan devasa büyüklükte bir deneyim kazandıracak. Geçmişteki söylentiler ise akıllı telefonun 6.78 inç olacağını söylüyordu ancak bu durumun değiştiğini söyleyebiliriz.

Ek özellikler açısından akıllı telefon, 50W kablosuz hızlı şarj desteği ile gelebilir. Bu özellikler resmi olarak doğrulanmadı ve resmi bilgilerin telefonun çıkışına yakın zamanda belireceğini söyleyebiliriz. Yeni gelişmeleri kaçırmamak için takipte kalın.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.