Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Samsung Galaxy S22 Serisi İle Kullanıcılar Arasında Eşitliği Sağlayabilir

Samsung Galaxy S22 serisi ile birlikte, dünyadaki tüm Galaxy S22 kullanıcıları seride aynı işlemcili telefonu kullanabilir. İşte detaylar...

Samsung Galaxy S22 Serisi İle Kullanıcılar Arasında Eşitliği Sağlayabilir

Samsung’un Exynos işlemcileri, Snapdragon muadillerine göre nispeten daha düşük performans ve güç verimliliği nedeniyle geçmişte çok fazla eleştiri aldı. Hatta ülkelerinde Exynos işlemcili telefonlar satılan bazı kişiler Snapdragon’lu sürümleri dünya piyasalarında görmek için imza kampanyası bile başlattı. Gelen haberlere bakıldığında bu durum Samsung Galaxy S22 serisi ile gerçekleşebilir.

Güvenilir bir kaynağın aktardıklarına göre Galaxy S22, Galaxy S22 + ve Galaxy S22 Ultra’nın Exynos 2200 sürümleri iptal edilmiş durumda. Bu durumda Samsung telefonları tüm dünyaya Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisiyle göndermek zorunda kalacak. Bu gelişme başta Türkiye olmak üzere, diğer Asya, Avrupa ve Latin Amerika ülkeleri için çok iyi haber.

Samsung, Exynos 2200 işlemcisinin duyurusunu şu an için ötelemiş durumda. İşlemci muhtemelen Galaxy S22 serisinden sonra tanıtılacak. Bu durumda Exynos 2200’ı daha önce bazı Exynos çözümleri kullanan Vivo telefonlarda görebiliriz.

Exynos 2200 ve Snapdragon 8 Gen 1 benzer çekirdek ve üretim süreçlerine sahip. Hatta CPU performansları birbirine yakın olsa da, Exynos 2200’daki AMD tabanlı GPU, Snapdragon Gen 1’deki Adreno GPU’nun bir hayli gerisinde kalıyor. İşte bu performans farklı Galaxy S22 serisinin tamamen Snapdragon 8 Gen 1 ile çıkmasına neden olacak. Konu hakkında yeni gelişmeler yaşandıkça aktarmayı sürdüreceğiz.

Peki siz ne düşünüyorsunuz? Satın almak istediğiniz Galaxy S22 serisi telefonda hangi işlemciyi görmek istiyorsunuz?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.