Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

POCO F3 MIUI 13 Güncellemesi Yakın Görünüyor!

POCO'nun tepe modeli olan POCO F3 için MIUI 13 güncellemesi yaklaşıyor. Merakla beklenen güncelleme Android 12 tabanlı olacak.

POCO F3 MIUI 13 Güncellemesi Yakın Görünüyor!

Xiaomi’nin MIUI 13 sürümünü duyurmasının üzerinden neredeyse 3 hafta geçti. MIUI arayüzünü daha kararlı bir yapıya bürüyen yeni sürüm şu ana kadar sadece Çin’de bazı üst segment modellerle buluştu. Bu ay içerisinde ise daha fazla orta segment telefonun MIUI 13 güncellemesi alması bekleniyor. Öte yandan Xiaomi’nin şubat ya da en geç mart ayında MIUI 13’ü Çin dışına çıkarması bekleniyor. Bu noktada güncelleme bekleyen telefonlardan biri de POCO F3. Çin’de Redmi K40 ismiyle satışta olan POCO F3 için MIUI 13 çalışmaları başlamış görünüyor. Şimdi detaylara geçelim.

Xiaomiui sitesinde yer alan habere göre F3 için Android 12 tabanlı bir MIUI 13 derlemesi hazırlanıyor. MIUI 13.0.0.1 SKHMIXM tabanlı olan bu yazılıma sadece geliştiriciler erişim sağlayabiliyor. Güncelleme daha kararlı bir yapıya büründüğü an bu defa son kullanıcı için yayınlanacak. Fakat site bunun için net bir tarih vermiyor. Ancak derleme sürümünün hazırlanması, resmi dağıtımın çok da uzak olmadığını gösteriyor.

MIUI 13 güncellemesi sistem altyapısında ve arayüz seviyesinde çok önemli gelişmeler içeriyor. Yeni yazı tipi, yenilenmiş ve işlevi artırılmış widget’lar, yeni duvar kağıtları ve gelişmiş gizlilik özellikleri de yine yeni sürümde görüyoruz. MIUI 13 ayrıca sistem uygulamalarının akıcılığını %20-26 oranında artırarak kararlılık ve optimizasyona daha fazla odaklanıyor. Üçüncü taraf uygulama akıcılığı ise %15 ila %53 seviyesinde artırılıyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.