Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

iPhone SE 3 Karşınızda! Apple, SE serisinde Tasarımı Değiştiriyor

Bir yıla aşkın süredir hazırlanan iPhone SE 3 nihayet gün yüzüne çıktı. Görüntüler, SE serisinde yeni bir tasarıma geçileceğini gösteriyor.

iPhone SE 3 Karşınızda! Apple, SE serisinde Tasarımı Değiştiriyor

Apple, iPhone SE serisi telefonlar için bir takvime bağlı kalmıyor. Fakat serinin bir sonraki modeli olacağı bildirilen iPhone SE 3 cephesinde sular epey bir ısındı. Yani telefon bu yılın bahar döneminde çıkış yapabilir. Apple’a yakın bir çok analist telefona dair elde ettikleri bilgileri aktarırken, güvenilir bir kaynaktan ise telefonun görüntüleri geldi.

iPhone SE 3’ün yayınlanan render görüntüleri hem serinin önceki modellerinden tamamen farklı hem de, daha önceki bilgilerle çelişiyor. Neden derseniz, Apple analisti ve aynı zamanda Bloomberg muhabiri olan Mark Gurman iPhone SE 3’ün iPhone SE 2’ye benzeyeceği, önde TouhID parmak izi sensöre sahip olacağını ve çerçevelerin kalın olacağını bildirmişti.

Oysa iPhone SE 3’ün artık çentikli olacağı, parmak izi sensöründen yoksun olduğunu ve ekran çerçevelerinin bir hayli inceltildiğini görüyoruz. Telefonun daha modern bir görünüme kavuştuğunu söylemek yanlış olmayacaktır.

Yeni bir görüneme sahip olan SE 3’te hayal kırıklığı yaratacak nokta tek arka kamera ile yola devam edilecek olması. Boyutlar 138,4 x 67,3 x 7,3 mm şeklinde olup, serinin önceki modeliyle aynı görüyoruz. Kalın çerçevelerin ortadan kalmasıyla ekran 5.69 inç seviyesine çıkacak. Çentik üzerinde yüz tanıma için Face ID sensörleri ve ön kamera yer alıyor.

iPhone XR modeline oldukça benzeyen telefona A14 Bionic veya A15 Bionic yonga setlerinden birinin güç vermesi bekleniyor. Telefonun öne çıkan özelliklerinden biri de 5G ağları desteklemesi olacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.