Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Galaxy S22 Kimsede Olmayan O Özelliğe Sahip Olacak!

Samsung'un Galaxy S22 serisi için yeni planlarının olduğu ortaya çıktı. Samsung ile Corning arasındaki anlaşma meyvelerini verecek.

Galaxy S22 Kimsede Olmayan O Özelliğe Sahip Olacak!

Corning firması 2020’de x telefonlar ve diğer mobil cihazlar için Gorilla Glass Victus adlı en yeni ekran koruyucuyu piyasaya sürmüştü. Bu cam ağırlıklı olarak amiral gemisi modellerinde kullanılıyordu. Ancak çok yakında piyasada geliştirilmiş bir versiyonu olacak. Bu versiyon Galaxy S22 ile kullanıcılara sunulacak.

Victus’un güçlü halefi Gorilla Glass Victus+, Samsung’un yeni amiral gemisi telefonlarında görücüye çıkacak. Sızıntıları ile ünlü olan Ice Universe, Twitter sayfasında S22 serisinin üç modelinde de Gorilla Glass Victus+ koruma olacağına dair bir mesaj yayınladı.

Camın sadece ekranla mı kullanılacağını yoksa cihazın arkasını da mı süsleyeceğini belirtilmiyor. Galaxy S21 ve S21+’nın plastik bir arka panele sahip olduğunu, Galaxy S21+’ın ise her iki tarafında Gorilla Glass Victus cam aldığını belirtmekte fayda var.

Daha önce S22 Ultra’nın yansımaları ve parlamayı azaltmaya yardımcı olacak ve ayrıca ekranın dayanıklılığını artıracak ultra net kablolu cam alacağı bildirilmişti. Bu hafta ise S22, S22+ ve Samsung S22 Ultra’nın 100 dolar daha pahalı olacağı söylendi.

Samsung’un Exynos 2200 yonga setini ertelemesi yeni seride Snapdragon 8 Gen 1 yonga setinin kullanılmasına neden olacak. Samsung’da işler yolunda giderse telefonun satış tarihine doğru Exynos 2200’lü modelleri piyasada görebiliriz. AMD ile işbirliği sayesinde özellikle GPU tarafında büyük bir devrim yaratacak olan Samsung, mobil oyunların kaderini kökünden değiştirebilir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.