Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Android 15 Alacak Telefon Belli Oldu!

Google'ın 3 yıl sonra sunacağı Android 15 güncellemesini alacak telefon belli oldu. OnePlus'ın yeni canavarı güncelleme manyağı olacak.

Android 15 Alacak Telefon Belli Oldu!

Bilidğiniz gibi bundan birkaç gün önce OnePlus, amiral gemisi OnePlus 10 Pro’yu resmi olarak tanıttı ve bugün ise OnePlus 9RT, Çin dışında ilk çıkışını yaptı. Bunun hemen ardından kullanıcılar şirkete bu cihazlara yönelik yazılım desteği planlarını sordular. Şirket bu sorulara hızlıca cevap verdi. Bu cevap sayesinde Android 15 güncellemesini alacak ilk telefon da belli olmuş oldu.

OnePlus, amiral gemileri için OnePlus 8’den başlayarak (T ve R sürümleri dahil) üç büyük işletim sistemi güncellemesinden oluşan bir programı onayladı. Bu, OnePlus 9RT’nin Android 14’ü alacağı ve kutudan çıktığında Android 12 ile donatılmış OnePlus 10 Pro’nun Android 152i alacağı anlamına geliyor. Ayrıca bundan sonraki bir yıl boyunca her ikisi de modeller güvenlik güncellemelerini alacak.

OnePlus’ın güncelleme konusunda rakiplerinin gerisinde kalmamak için bu tip hamleler yapması bekleniyordu. Yükselişe geçen firma bu fırsatı değerlendirdi ve üst segment telefonlarına güncelleme desteğini sunacağını resmi olarak duyurdu. Avrupa pazarında rakip olarak kendini iPhone’u benimseyen firma, bu yıl büyük başarılara imza atacak gibi görünüyor. Özellikle eski yıllardaki agresif fiyat politikasına dönmesi firma için büyük avantaj olacak.

Android 15

Türkiye pazarına da yavaş yavaş giriş yapan firmanın 2022’de ülkemize daha fazla yatırım yapmasını bekliyoruz. Özellikle fiyat açısından Türkiye’de daha rekabetçi bir politika izlenirse, Xiaomi ve Samsung gibi popüler olmayı başarabilir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.