Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Samsung Güncelleme Dağıtımında Durmak Bilmiyor

Samsung güncelleme dağıtımı konusundaki başarını sürdürüyor. Android 12'nin yanında şimdi de ocak güncellemesinin dağıtımı başladı.

Samsung Güncelleme Dağıtımında Durmak Bilmiyor

Samsung son yıllarda güncelleme dağıtımı konusunda tartışmasız en başarılı Android üreticisi konumunda. Şirket geçen yıl yaptığı açıklama ile orta ve üst segment modellerde güncelleme desteğini dört yıla çıkardı. Telefonlar bu süre zarfında üç büyük Android güncellemesi ve dört yıl boyunca güvenlik odaklı yeni yazılımlar almayı sürdürecek.

Günümüze geldiğimizde Samsung’un Android 12’nin dağıtımı konusunda ne kadar başarılı olduğunu görüyoruz. 2019 yılından bu yana tanıtılan üst segment telefonların tamamı Android 12 güncellemesini aldı. Android 12 kademeli olarak yayılıyor, dolayısıyla her ülkede henüz Samsung kullanıcılarıyla buluşmuş değil. Diğer taraftan güncelleme Galaxy A52, Galaxy A52s, Galaxy A72 ve Galaxy A42 modelleri için dağıtımda.

Samsung bir yandan Andorid 12 güncellemesinin dağıtımını sürdürürken, diğer taraftan ocak ayı güvenlik düzeltme ekini bazı modellerle buluşturmaya başladı. Ocak 2021 Google güvenlik düzeltme eki, Galaxy S21 FE’nin ardından şimdi Galaxy Z Fold 3, Galaxy Note 20 ve Galay Note 20 Ultra için yayında. Üç telefon güncellemeyi farklı ülkelerde almaya başlarken, güncelleme henüz Türkiye’de başlamamış görünüyor. Sözünü ettiğimiz bu telefonlardan birini kullanıyorsanız yine de Ayarlar menüsünden güncelleme sorgulatma yapabilirsiniz.

Galaxy Note 20 ve Note 20 Ultra

Öte yandan Samsung’un Türkiye’de hangi modeller için Android 12 güncellemesini yayınladığını guncelmiyiz.com sitesi üzerinden takip edebilirsiniz. Türkiye’de şu ana kadar Galaxy S21, Galaxy Z Fold 3, Galaxy Z Flip 3, Galaxy Z Fold 2, Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10 Plus Android 12’yi aldı.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.