Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Redmi Note 11S, 108MP Kamarasıyla Karşınızda!

Redmi Note 11 ailesinin bir sonraki üyesi çıkış yapmak üzere. Redmi Note 11S geliyor! İşte akıllı telefonun resmi görüntüsü.

Redmi Note 11S, 108MP Kamarasıyla Karşınızda!

Geçen yıl Redmi Note 10 ailesi içerisinde tanıtılan Redmi Note 10S sadece Türkiye’de değil, satışa sunulduğu tüm ülkelerde kullanıcılardan yoğun ilgi gördü. Redmi yaptığı son paylaşımla telefonun devam modelinin kısa süre içerisinde tanıtacağını onayladı. Çok yakında tanıtılacak Redmi Note 11S şimdi resmi görüntüsü ile karşımıza çıktı.

Note 11s, genel görünümü itibariyle Note 10s’e oldukça benziyor. Hem arka kamera yapısı hem de ön bölümde merkeze konumlandırılan ön kamera Redmi Note 11s’in öncül modeldeki tasarımı koruyacağını gösteriyor. Fakat donanım tarafında ciddi gelişmelerden söz edebiliriz.

Bunların başında 108 megapiksel ana kamera geliyor. Samsung üretimi 108 megapiksellik ISOCELL Samsung HM2 sensörü 8 megapiksel Sony IMX355 ultra geniş açılı, 2 megapiksel makro ve 2 megapiksel derinlik sensörleri eşlik edecek. Telefonun ön kamerası ise 13 megapiksel çözünürlüğünde görünüyor.

Redmi Note 11S’te bu defa 90Hz tarama hızında çalışan Full HD+ çözünürlüğünde AMOLED ekran göreceğiz. Mediatek Dimensity ailesine mensup bir işlemcisinden güç alacak telefonda 6GB RAM + 64GB, 6GB RAM + 128GB ve 8GB RAM + 128GB olmak üzere üç bellek seçeneği yer alacak.

MIUI 13 sürümüyle çıkış yapacak telefonun pilinin 5.000 mAh olması beklenirken, hızlı şarj desteğinin ise 67 watt olacağı iddia ediliyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.