Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

iPhone 14 Pro Kamerası ile Şov Yapmaya Geliyor

Apple'ın yıl sonu tanıtacağı iPhone 14 Pro ve Pro Max modellerinin kamera özellikleri ortaya çıktı. Yeni seri kamerası ile şov yapacak.

iPhone 14 Pro Kamerası ile Şov Yapmaya Geliyor

Cupertinolu teknoloji devi Eylül ayında karşımıza iPhone 14 serisi ile çıkacak. Bu serinin en çok konuşulacak olan telefonu ise iPhone 14 Pro ve Pro Max olacak. Kamera konusunda bu yıl büyük adımlar atacağı söylenen Apple, rakiplerine adeta göz dağı verecek. TrendForce‘a göre Apple bu yıl akıllı telefonlarına 48 megapiksel ana kamera takacak. Böyle bir kameranın sadece iPhone 14 Pro ve Pro Max’te görünmesi bekleniyor.

Apple bir süredir telefonlarında 12 megapiksel görüntü sensörleri kullanıyor. Ancak bu geçişten sonra 12 megapiksel kameralı akıllı telefonların pazar payı yüzde 15‘e düşecek.

Yeni 48 megapiksel görüntü sensörünün 8K video kaydını destekleyeceği ve senaryoya bağlı olarak farklı çözünürlüklerde çekim yapabileceği bildiriliyor. Bir portre veya manzara, yüksek çözünürlük gerektirebilirken, düşük ışıkta bir fotoğraf, bitişik piksellerden gelen bilgilerin birleştirilmesi nedeniyle 12 megapiksel olabilir. Tanınmış Apple analisti Ming-Chi Kuo, iPhone 14 Pro’nun 48 megapiksel ana kamera ile geleceğini defalarca söyledi. Ming-Chi Kuo ayrıca 2023’te iPhone 15’te optik zoomlu periskop kameranın kullanılmasını bekliyor.

iPhone 14 Pro

Daha önce Display Supply Chain Consultants ve DisplaySearch araştırma şirketlerinin kurucusu Ross Young ise iPhone 14 Pro’nun çentiksiz bir yapıya sahip olacağını belirtiyor. iPhone 12 ile başlayan ve 13 ile devam eden ana seri ile Pro seri arasındaki farkı açma olayı önümüzdeki yıl arşa çıkacak gibi görünüyor. Fiyat konusunda neyse ki Apple bu yıl zam yapmayacak. Ancak bu tabii Avrupa ve Amerika için geçerli. Türkiye pazarına yeni seriler can sıkan fiyatlar ile gelecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.