Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Huawei Mate 40 Pro EMUI 12 Güncellemesi Neler Getiriyor?

Huawei Mate 40 Pro için EMUI 12 güncellemesi dünya genelinde başladı. Peki EMIUI 12 güncellemesi neler getiriyor göz atalım.

Huawei Mate 40 Pro EMUI 12 Güncellemesi Neler Getiriyor?

Huawei, HarmonyOS işletim sistemi henüz küresel çapta kullanıma hazır olmadığı için EMUI 12 sürümünü piyasaya sürdü. EMUI 12 güncellemesi geçtiğimiz gün itibariyle Huawei Mate 40 Pro ve P40 / P40 Pro için dağıtıma sunuldu. Güncelleme ilk etapta sınırlı sayıda kullanıcı ile buluşmakta. Herhangi bir sorun yaşanmadığında ise kısa süre içerisinde yaygın hala getirilecek.

Öte yandan EMIUI 12 güncellemesinin değişiklik günlüğünde yer alan tüm gelişmeler belli oldu. Küresel pazardaki Huawei kullanıcıları EMUI 12 güncellemesini aldığında yeni bir kullanıcı arayüzü deneyimi yaşayacaklar. Diğer tüm gelişmeleri ise haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Huawei EMUI 12 Alacak Modeller

Huawei Mate 40 Pro EMUI 12 Güncelleme Detayları

Yazı tipi:

  • Bir kaydırıcı ile yazı tipi boyutunu ve genişliğini ayarlayabileceğiniz daha esnek yazı tipi ayarını destekler.

Nöromorfik Tasarım:

  • UI öğelerine nöromorfik kavramını uygular. Daha gerçekçi bir efekt elde etmek için basit renkler, tonlar, gölgeler ve vurgular kullanılır.

Akıllı Klasörler:

  • Büyütmek ve içlerindeki uygulamalara daha kolay erişilmesini sağlamak için ana ekranda uygulama klasörlerini basılı tutmayı destekler.

Bildirim Paneli ve Kontrol Paneli:

  • Bildirimleri görüntülemek üzere Bildirimler paneline erişmek üzere ekranın sol üst köşesinden aşağı kaydırmanıza ve kısayollar için kontrol paneline erişmek için ekranın sağ üst tarafından aşağı kaydırmanıza olanak tanır.
  • Farklı ses cihazları ve uygulamalar arasında geçiş yapmayı kolaylaştırmak için kontrol paneline bir ses kontrol alanı ekler. Kontrol panelinin “Aygıt +” alanında Huawei dizüstü bilgisayarlar ve tabletler için sembollere dokunarak ekranlar arası işbirliğini hızlı bir şekilde etkinleştirmenizi sağlar.

İşbirliği Güvenliği:

  • Cep telefonları ve dizüstü bilgisayarlar arasında, telefon ve dizüstü bilgisayar ekranlar arası işbirliği ile bağlandığında Huawei dizüstü bilgisayarda telefon için ekran kilidi açma şifresini girerek telefonunuzun kilidini açmanıza olanak tanıyan ortak bir kimlik doğrulama işlevi ekler.

Çoklu cihaz dosya yönetimi:

  • İki cihazı bir veri kablosuyla bağlamadan bir dizüstü bilgisayar aracılığıyla telefondaki belgelere veya resimlere erişimi destekler.

Huawei Share:

  • Huawei telefonlar, tabletler ve dizüstü bilgisayarlar arasında daha hızlı dosya paylaşımı için Huawei Share’in aktarım hızını iyileştirir
Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.