Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

ColorOS 12 Beta Dünyaya Açılıyor!

OPPO'nun telefonlarını coşturacak arayüz güncellemesi ColorOS 12 dünyaya açılmaya başlıyor. İlk durak Hindistan oldu. Yakında Türkiye mi?

ColorOS 12 Beta Dünyaya Açılıyor!

OPPO, dünya çapında akıllı telefonları için Android 12 tabanlı bir sonraki büyük güncelleme olan ColorOS 12 Beta sürümünü Ekim ayında piyasaya sürdü. Kasım ayında Find X2 serisi ve Reno6 serisi için beta güncellemesini yayınladıktan sonra şirket, güncellemeyi Aralık ayında daha fazla model için yayınlamıştı. Şimdi ise teknoloji devi Hindistan da dahil olmak üzere dünya çapında daha fazla telefona beta ve resmi kararlı sürüm sundu.

Resmi sürüm, Find X2, Reno6 Pro 5G, Reno6 Pro 5G Diwali Edition, Reno6 5G ve Reno5 Pro 5G telefonlar için hazır durumda. 18 Ocak 2022’den itibaren Reno5 Pro 5G ve F19 Pro+ için de yayınlanacak olan bu güncelleme telefonlara yepyeni özellikler ekleyecek..

Benzer şekilde, ColorOS 12 Beta sürümü Türkiye‘de de satılan OPPO A74 5G için kullanıma sunuldu. Şubat 2022’den itibaren Reno4 Pro, F19 Pro ve F17 Pro cihazlarında kullanılabilecek. Mart 2022’de A53s 5G için de piyasaya sürülecek.

Uygun cihazları manuel olarak güncellemek için kullanıcılar Ayarlar’a tıklayabilir ve yazılım güncelleme seçeneğinden Beta sürümü yükleyebilir.

OPPO ColorOS 12

OPPO, Find, Reno, F ve A serisi modellerini içeren güncelleme Kullanıcı Arayüzü Özelleştirmeleri, Üç Parmaklı Çeviri, FlexDrop, Özel Sistem ve diğer gelişmiş güvenlik özellikleri ile birlikte geliyor. Yakında Türkiye’de de indirime sunulmasını beklediğimiz Beta sürümü OPPO sahiplerini fazlasıyla memnun edecek gibi görünüyor. Güncelleme konusunda vites yükselten Çinli teknoloji devinin Türkiye’de fiziki mağaza açacağını da belirtelim.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.