Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Xiaomi MIUI 13 Güncellemesini İki Popüler Telefona Sunmak Üzere

Xiaomi MIUI 13 güncellemesinin dağıtımını sürdürüyor. Güncelleme şimdi Redmi Note 10 ve Note 10 Pro modellerine ulaşmak üzere. İşte detaylar.

Xiaomi MIUI 13 Güncellemesini İki Popüler Telefona Sunmak Üzere

Xiaomi MIUI 13 sürümünü yıl biterken gerçekleştirdiği Xiaomi 12 etkinliğinde duyurdu. Şirket yeni sürümü duyurduktan hemen sonra güncellemeyi Çin’deki Mi 11, Mi 11 ve Mi 11 Ultra dahil olmak üzere Snapdragon 888 işlemcili modelleri için yayınladı. Xiaomi şimdi yeni MIUI sürümünü daha fazla orta segment modelle buluşturmaya hazırlanıyor. Şirkete yakın kaynaklara göre Redmi Note 10 ve Redmi Note 10 Pro her an MIUI 13 güncellemesini alabilir.

Xiaomiui sitesine göre Xiaomi, Redmi Note 10 serisi için halihazırda Android 12 tabanlı MIUI13 güncellemesi üzerinde çalışıyor. MIUI 13 kodları içerisinde gizlenen model numaraları her iki telefonun küresel ve Avrupa modelleri için yeni yazılımların hazırlandığını gösteriyor.

Redmi Note 10

  • Genel: V13.0.1.0.SKGMIXM
  • AEA: V13.0.1.0.SKGEUXM

Redmi Note 10 Pro

  • Genel: V13.0.1.0.SKFMİXM
  • AEA: V13.0.1.0.SKFEUXM

Bu gelişmeden yola çıkarak Redmi Note 10 serisi için Android 12 tabanlı MIUI 13 güncellemesinin çok da uzakta olmadığını söyleyebiliriz. Muhtemelen şubat ayı içerisinde telefonların güncellemeyi almaları bekleniyor. Her zaman olduğu gibi güncelleme ilk etapta sınırlı sayıda kullanıcıya sunulacak. Herhangi bir sorun yaşanmadığı takdirde geniş kitlelere aktarılacak.

MIUI 13 güncellemesi sistem altyapısında ve arayüz seviyesinde çok önemli gelişmeler içeriyor. Yeni yazı tipi, yenilenmiş ve işlevi artırılmış widget’lar, yeni duvar kağıtları ve gelişmiş gizlilik özellikleri de yine güncelleme kapsamında yer almakta. MIUI 13 ayrıca sistem uygulamalarının akıcılığını %20-26 oranında artırarak kararlılık ve optimizasyona daha fazla odaklanıyor. Üçüncü taraf uygulama akıcılığı %15 ila %53 seviyesinde artırılıyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.