Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Redmi Note 12 Gümbür Gümbür Geliyor!

Redmi'nin merakla beklenen Redmi Note 12 serisi için geri sayım başladı. Note serisine yakışır bir telefonu çok yakında görebiliriz.

Redmi Note 12 Gümbür Gümbür Geliyor!

2021’i Xiaomi 12 serisi ile kapatan Çinli teknoloji devi yeni yıla hızlı bir başlangıç yapmaya hazırlanıyor.  Xiaomiui’ye göre Xiaomi, farklı markalar altında 12 telefon modelini piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Ancak tahmin edebileceğiniz gibi bu 12 telefonun 12’si de farklı olmayacak. Örneğin Redmi’nin yeni bir modeli başka pazarda POCO adıyla satılacak. Ancak kesinlikle 6 tane yeni telefonun geleceği söyleniyor. Bunlardan biri de fiyat/performans konusunda dikkat çekecek olan Redmi Note 12 serisi olacak.

Nisan ayında tanıtılması beklenen yeni seri hakkında şimdilik bir ipucu bulunmuyor. Ancak son dönemde MediaTek ile yakınlaşmaya başlayan Xiaomi’nin işlemci tercihi konusunda Snapdragon yerine MediaTek’in Dimensity serisine yöneleceğini düşünüyoruz. Kamera tarafında da bir dizi yenilik ile gelecek olan bu yeni seri, tasarımsal açıdan da farklılıklar gösterecek.

400 dolar banında raflardaki yerini alması beklenen bu serinin ekran konusunda ise LCD yerine AMOLED paneli tercih etmesi bekleniyor. Muhtemelen ana modelde 90 Hz Pro modelde ise 120 Hz tazelemeli ekrana yer verilecek. Redmi markasını 2022’de de yükseltmek isteyecek olan Xiaomi, bu seriyi ülkemizde yüksek ihtimalle POCO markası adı altında satışa sunacak.

Redmi Note 12

Kutusundan Android 12 işletim sistemi ve MIUI 13 arayüzü ile çıkmasına kesin gözüyle bakılan yeni seride hızlı şarj konusunda da atılımlar yapılacak. Tahminlere göre Pro serisinde sürpriz bir şekilde 120W hızlı şarja yer verilecek. Eğer bu iddia gerçekleşirse orta-üst segmentte 120W artık bir standart haline gelebilir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.