Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Redmi Note 11S Geliyor! Manyak Olacak!

Xiaomi'nin alt markası Redmi yıla hızlı başlıyor. Redmi Note 11S modelinin çok yakında geleceği açıklandı. İşte tahmini özellikleri.

Redmi Note 11S Geliyor! Manyak Olacak!

Geçtiğimiz yılı Xiaomi 12 ailesi ile kapatan Çinli teknoloji devi yeni yıla hızlı başlıyor. Teknoloji devinin alt markası olan Redmi’den çok yakında yeni bir fiyat/performans canavarı gelecek. Redmi Note 11S adını taşıması beklenen bu telefon ile ilgili bugün ilk resmi duyuru geldi. Xiaomi Hindistan Genel Müdürü ve Küresel Başkan Yardımcısı Manu Kumar Jain, Twitter sayfasında yeni Redmi Note serisi telefonun ilk tanıtımını yayınladı.

Redmi Note 11S gümbür gümbür geliyor

Yeni Redmi Note telefonun yakında satışa çıkacağı 1S geliyor ifadesi ile bizlere gösteriliyor. Ayrıca ana kameranın tasarımıyla Redmi Note 11S’in daha önce piyasaya sürülen Redmi Note 11’in bir kopyası olduğu da açıkça görülüyor.

Redmi Note 11S’nin MediaTek Dimensity yonga seti ile donatılacağı söyleniyor. Ancak şimdilik bu yonganın modeli bilinmiyor. Ayrıca cihazın 90 Hz yenileme hızı desteğine sahip bir ekranla donatılacağı da biliniyor. Bunun AMOLED mi yoksa LCD panel mi olduğu henüz netlik kazanmadı.

Redmi Note 11S

Ayrıca Note 11S’in üçlü bir ana kamera ile gelmesi bekleniyor. 108 megapiksel Samsung HM2 görüntü sensörü ana olacak, ayrıca Sony IMX3555 sensörlü ve 2 megapiksel OV2a OmniVision makro sensörlü 8 megapiksel ultra geniş açılı modül olacak. Cihazın ön tarafında 13 megapiksellik bir selfie kamerası bulunacak.

Fiyat açısından Redmi’nin 400 dolar bandında bir skalayı tercih etmesi bekleniyor. Muhtemelen 490 dolar civarında bir fiyat belirlenir.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.