Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

realme 9i Hem İddialı Hem Ucuz Hem de Türkiye’ye Gelebilir

Mobil dünyasının yükselen markalarından realme son olarak realme 9i modelini duyurdu. Telefon tam bir fiyat / performans canavarı olacak.

realme 9i Hem İddialı Hem Ucuz Hem de Türkiye’ye Gelebilir

realme geçtiğimiz gün realme 9i modelini Vietnam’da duyurdu. Telefon hem tasarımı hem de teknik özellikleriyle orta segmentte öne çıkmayı başarsa da, fiyatlandırma (290 $) beklentilerin üzerindeydi. Yeni bir rapora göre realme bu telefonu 18 Ocak’ta Hindistan’a getirecek ve fiyat bu defa tam istenilen seviyede olacak.

realme 9i’nin 18 Ocak’ta Hindistan’da satışa sunulacağı bildirildi. Fiyat bu defa 196 $’dan başlayacak. Hatırlatmak gerekirse realme 8i de ülkede 190 $’dan satışa sunulmuştu. Telefonun teknik özelliklerinden söz edeceğiz, ancak öncesinde Türkiye ihtimali üzerinde konuşalım. realme bu kategoride son olarak realme 6i modelini ülkemize getirdi. Geçen yıl ise sürpriz bir biçimde realme 8 Pro Türkiye’ye giriş yaptı. Beklentimiz realme 9 ailesinde en az iki modelin bu defa ülkemizde satılacağı yönünde.

Realme 9i Başlıca Özellikleri

Akıllı telefonda 6.6 inç büyüklüğünde 90Hz tarama hızına sahip Full HD+ LCD ekran yer alıyor. Telefon ayrıca içeriğe göre tarama hızını 30Hz ve 90Hz arasında uyarlayabiliyor. Sekiz çekirdekli Snapdragon 680 işlemcisinden güç alacan realme 9i’de bellek birimi 6GB RAM + 128GB olarak karşımıza çıkıyor. Ek olarak 5G sanal RAM desteği de mevcut.

Realme 9i’nin arkasında üç kamera bulunuyor. Ana kamerada 50 megapiksellik bir sensör yer alıyor. Buna 2 megapiksel makro ve 2 megapiksel monokrom (siyah-beyaz) kamera eşlik ediyor. Önde ise 16 megapiksellik bir kamera tercih ediliyor.

33 watt hızlı şarj desteğine sahip 5.000 mAh pil, yana monte parmak izi tarayıcısı ve Android 11 tabanlı realme UI 2.0 telefonda öne çıkan diğer bazı özellikler.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.