Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

POCO M4 Pro 4G İçin Hazır mısınız? Türkiye’ye de Gelecek

POCO M4 Pro 4G için sertifika süreci başlamış görünüyor. Mart ayına kadar tanıtılması beklenen telefon Türkiye'de satışa sunulacak.

POCO M4 Pro 4G İçin Hazır mısınız? Türkiye’ye de Gelecek

POCO’nun bütçe dostu orta segment M serisi telefonları tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de yoğun ilgi ile karşılaştı. Şirkete yakın kaynaklarından elde ettiği bilgilere göre POCO’nun ürün yol haritasında POCO M4 Pro 4G / 5G ve M4 modelleri yer alıyor. Sözünü ettiğimiz telefonlardan en az ikisinin Türkiye’de satılması bekleniyor.

2201117PG model numarasına sahip M4 Pro 4G, Tayland’ın NBTC kurumu tarafından onaylandı. Bu model Türkiye gibi 5G bağlantısının henüz kullanılmadığı ülkelerde satışa sunulabilir.

POCO M3 Pro 5G

POCO M3 Pro 5G

POCO M4 Pro’nun 4G versiyonunda 90Hz tarama hızına sahip LCD ekran yer alacak. MediaTek üretimi bir işlemciden güç alacak telefonda üçlü arka kamera göreceğiz. Kamera kurulumunda 64 megapiksel OmniVision OV64B40, 8 megapiksel Sony IMX355 ultra geniş açılı ve 2 megapiksel OmniVision OV02A sensörler yer alacak.

POCO M4 Pro’nun bilinen özellikleri şu an için bunlarla sınırlı. Ancak POCO M3 Pro ile kıyaslandığında telefonun daha hızlı bir adaptörle şarj olması bekleniyor. Pilin bu defa en az 33 watt hızlı şarj desteğiyle gelmesi bekleniyor.

Öte yandan POCO M4 Pro’nun bir de 5G versiyonundan söz ediliyor. Bu modelde ana kamera 108 megapiksel çözünürlüğünde olacak ve yeni bir MediaTek işlemciden güç alacak.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.