Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Android 12L Beta 2 Yayınlandı! Yenilikler Yolda!

Google, katlanabilir telefonlar için Android 12L Beta 2 güncellemesini indirime sundu. Güncelleme ile yenilikler geliyor. İşte detaylar.

Android 12L Beta 2 Yayınlandı! Yenilikler Yolda!

Android 12’nin yayınlanmasından sonra Google cephesinden katlanabilir telefonlar için de bi hamlenin geleceği söylenmişti. Bu doğrultura Android 12L’nin geliştiriciler için yayınlandığına şahitlik etmiştik. Bugün ise Android 12L Beta 2 güncellemesi yine geliştiriciler için yayınlandı. Katlanabilir telefonların yaygınlaşmasına sessiz kalamayan Google, yeni sürümündeki API’lar ile bu telefonları beslemeye başlayacak.

Ocak 2021 güvenlik yamalarını, son API’leri (API seviye 32) ve sistem davranışlarını ve ayrıca hata düzeltmelerini getiren Beta 2 (S2B2.211203.006) güncellemesi şimdilik sadece Pixel modelleri için mevcut. Konuyla ilgili açıklama yapan Google, “Uygulamanızın uyumlu bir sürümünün bu güncellemeyi alan kullanıcılar için hazır olmasını sağlamak için gereken son test ve geliştirme çalışmalarına başlamanın zamanı geldi. Nihai API’lerle birlikte, odağı nihai uyumluluk testine kaydırmanın ve güncellenmiş uygulamalarınızı kullanıcılara ve alt geliştiricilere sunuyoruz. Ayrıca, son API’lerle derleme yapabilir ve yeni API’leri veya özellikleri kullanan herhangi bir yeni kodu iyileştirebilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

Android 12L 2 beta artık Pixel 3a, 3a XL, Pixel 4, 4 XL, Pixel 4a, 4a 5G, Pixel 5 ve 5a için mevcut ve yakında Pixel 6 ve 6 Pro için de mevcut olacak. Bu güncellemenin Mart ayı içerisinde nihai sürüme kavuşması bekleniyor. Android 12L’nin yayınlanmasından sonra katlanabilir telefon üreticileri de bu güncellemeyi cihazlarına sunacak.

Android 12L Beta 2

Yeni güncelleme ile katlanabilir telefonlar ile uygulamaların tam uyumlu bir şekilde çalışması sağlanacak. Ayrıca sistem genelinde yapılacak iyileştirmeler ile performans konusunda da büyük yol alınacak. Muhtemelen yaz aylarında bu güncellemeyi katlanabilir telefonlarda görmeye başayacağız. Google’ın ise bu alana yıl sonu Pixel Fold modeli ile giriş yapması bekleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.