Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

POCO X4 NFC Cephesinde Sular Isınmaya Başladı

POCO X4 NFC için sertifika süreci başlamış görünüyor. Bu gelişme merakla beklenen telefonun artık çok uzak olmadığı anlamına geliyor.

POCO X4 NFC Cephesinde Sular Isınmaya Başladı

POCO X3 NFC, sadece markanın değil dünyanın en fazla ilgi gören telefonlarından biri oldu. POCO şimdi telefonun devam modelini hazırlıyor. Son gelişmeler POCO X4 NFC için sertifika sürecinin başladığını gösteriyor. Şimdi detaylara geçelim.

NFC destekli yeni bir POCO telefon FCC belgelendirme kuruluşunca onaylandı. Bu cihazın Redmi Note 11 Pro 5G’nin küresel versiyonu POCO X4 NFC olacağı belirtiliyor.

FCC belgelerine göre bu telefon MIUI 13 sürümüyle çıkacak. Xiaomi cephesinde MIUI 13 ile çıkış yapacak tüm telefonların Android 12 işletim sistemini taşıması muhtemel görünüyor. Diğer taraftan telefonun 5G ağları destekleyeceği de görülüyor. X4 NFC modeli, aynı model numarasıyla yakın zamanda 3C sertifika alırken de görüldü. Buradaki bilgilere göre telefon 67 watt hızlı şarj desteğine sahip olacak.

POCO X4 NFC’nin her ne kadar Redmi Note 11 Pro’nun küresel versiyonu olacağı iddia edilse de, Note 11 Pro Çin dışına çıkarken işlemci birimini değiştirebilir. Yine yakın zamanlı bir rapora göre telefonun küresel versiyonuna Snapdragon 695 yonga seti güç verecek. Aynı işlemci haliyle X4 NFC’de de yer bulacak.

POCO X3 NFC, epey bir ilgi görse de artık donanım seviyesinde güncel orta segment telefonların gerisinde kalıyor. Özellikle ekran tarama hızının X4 NFC’de iki kat yani 120Hz olması bekleniyor. Daha iyi bir kamera paketi de beklentiler arasında. Telefondaki ana kameranın 108 megapkisel olabileceği iddia ediliyor.

Mart ayı içerisinde tanıtılması beklenen X4 ve X4 NFC hakkında yeni gelişmeler yaşandıkça aktarmayı sürdüreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.