Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Omix X500 Pil Testi! Böyle İyi, Böyle Güzel, Böyle Rekor

Son günlerin en popüler orta segment telefonlarından birisi olan Omix X500 Pil performans testi ile karşınızdayız. Peki sonuç ne?

Omix X500 Pil Testi! Böyle İyi, Böyle Güzel, Böyle Rekor

Akıllı telefon pazarına yeni giriş yapan Omix markası yeni nesil telefonu X500 ile kullanıcılarından tam not alırken özellikle fiyat performans tarafında rakipsiz bir noktada. Kutu içinden bluetooth kulaklık hediyesi ile kalpleri kazanan Omix X500 pil tarafında bize ne sunuyor? Geçtiğimiz günlerde yaptığımız Omix X500 inceleme videosundan sonra en sık aldığımız sorularda birisi olan pil performansını bugün sizler için ortaya koyuyoruz.

Öncelikle telefonun pile etki eden teknik detaylarından bahsetmek gerekiyor. Omix X500, 6,67 inç boyutunda Full HD+ yani 2400x1080p çözünürlük ile geliyor. Bu fiyat segmentine baktığımızda Full HD+ çözünürlük bulmak neredeyse imkansız. Bununla birlikte ekranımız IPS tabanlı LCD bir ekran ve özellikle parlaklık tarafında oldukça başarılı. 394ppi Yoğunluk ise ekranın keskinliğini arttıran detaylardan birisi. Telefona gücünü pekte yabancısı olmadığımız bir yonga seti veriyor. 12 Nanometre üretim sürecine sahip MediaTek Helio G80 yonga seti  2 adet 2.0 GHz hızında çalışan Cortex A75 ve 6 adet 1,8Ghz hızında çalışan Cortex A55 çekirdeklerinden oluşuyor. Bununla birlikte 5.000 mAh pil gücü ve 18W hızlı şarj desteği de telefona eşlik ediyor. Şarj aletinin de kutudan çıktığını hatırlatalım.

Video içinde telefonun ne kadar sürede şarj olduğunu ve bekleme süresinde ne kadar pil tükettiği gibi birçok detayı da bulabileceksiniz. Biz daha fazla uzatmayalım ve tam 30 saat süren pil testini sizlerin beğenisine sunalım…

Yorumlarınızı video altında ve forumda bekliyoruz…

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.