Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

iPhone 14 Fiyatı Şimdiden Belli Oldu! Fiyatlar Artacak

iPhone 14 fiyatı Çinli kaynaklarca şimdiden açığa çıkarıldı. Mini modelin olmaması anlaşılan o ki fiyatları yukarı çekecek.

iPhone 14 Fiyatı Şimdiden Belli Oldu! Fiyatlar Artacak

iPhone 13 serisi başarılı satışlarını sürdürürken, Apple cephesinde iPhone 14 serisi şimdiden konuşulmaya başlandı. Önümüzde yedi aydan fazla bir süre var ve Çinli kaynaklara göre iPhone 14 serisinin fiyatı şimdiden netlik kazanmış durumda.

iPhone 12 serisinde iPhone 13’e geçerken fiyatları artırmayan Apple, iPhone 14 serisinde ise beklenen fiyat artışını gerçekleştirecek. Doğrusu Apple bu fiyat artışını gerçekleştirmek zorunda kalacak.

Başta yeni tasarım olmak üzere, seride artık mini modelin de olmayacak olması fiyatları 100 dolar yukarı çekecek. Kaynağa göre iPhone 14 799 dolar, iPhone 14 Max 899 $, iPhone 14 Pro 1.099 dolar ve iPhone 14 Pro Max 1.1999 dolar şeklinde fiyatlandırılacak. iPhone 13 serisinde dört model başlangıç ​​fiyatları 699, 799, 999 ve 1.099 dolar şeklindeydi.

iPhone ailesinde fiyatlar Amerika’da 100 $ seviyesinde artacak olsa da, bunun Türkiye’ye yansımaları ek vergilerle birlikte daha fazla olacaktır. Döviz kuru bu seviyede ya da daha yukarılarda kaldığı sürece Türkiye’de yeni bir iPhone pek çok kişi için artık bir hayal olacaktır.

Diğer taraftan Apple, iPhone 14 serisinde mini model yerine iPhone 14 Max‘ı hazırlıyor. Bu model iPhone 14 Pro Max ile aynı ekran boyutuna sahip olacak, fakat donanım seviyesi iPhone 14’e benzeyecek. Büyüyen ekranla birlikte telefonda daha büyük bir pil kullanılması muhtemel.

iPhone 14 serisinde fiyatlar artacak olsa da yıllar sonra değişecek yeni tasarımla birlikte telefonlar epey bir ilgi görecektir. Apple modernlikten uzak olan çentiği iPhone 14 serisinde ortadan kaldıracak. Yeni gelişmeler yaşandıkça aktarmayı sürdüreceğiz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.