Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

iPhone 14 Fiyatı Ne Kadar Olacak? Zam Var Mı?

Herkesin merak ettiği iPhone 14 fiyatı hakkında ilk bilgiler gelmeye başladı. Bakalım Apple bu yıl fiyatlara zam yapacak mı? İşte detaylar.

iPhone 14 Fiyatı Ne Kadar Olacak? Zam Var Mı?

iPhone 13 serisinin tanıtılmasının üzerinden yaklaşık 3 ay geçti. Ancak gözler şimdiden Eylül ayında tanıtılacak olan iPhone 14 serisine çevrilmiş durumda. Apple’ın yıl sonunda tanıtıp satışa sunacağı yeni seri hakkında şimdiden bilgiler gelmeye başladı. Yaşanan çip krizi iPhone 14 fiyatı üzerinde görünüşe göre büyük bir etki yaratmayacak. Çünkü Cupertinolu firma yine aynı fiyat skalasını tercih edebilir.

Aktarılan son bilgilere göre iPhone 14 799 dolardan satışa sunulacak. Bu yıl Mini modelini pas geçecek olan Apple, iPhone 14 Max’i tanıtacak. Bu model ise 899 dolardan satılacak. Pro serisinde ise işler biraz çirkinleşiyor. Pro 1.099 dolar ve Pro Max ise 1.199 dolardan satılacak. iPhone 13 ile aynı fiyatlardan satılacak olan yeni seri ülkemizde yine zamlı bir şekilde satılacak.

Misal iPhone 13 ülkemizde 16.299 TL‘den satılıyor. Ancak iPhone 14’ün satış fiyatı daha pahalı olacak. Amerika’da aynı Türkiye’de zamlı bir şekilde satılacak olan yeni seri hakkında şimdilik bilinen detaylar çok az. Apple’ın Pro serisinde çentiğe veda edeceği söyleniyor. Ana ve Max modelde ise 60 Hz yerine 120 Hz’lik panellerin de kullanılacağı sızıntılar arasında yer alıyor.

Apple A16 yonga setinden beslenecek olan yeni seri kamera tarafında da büyük bir sıçrama gerçekleştirecek. Apple’ın tasarım konusunda ise nasıl bir politika izleyeceği bilinmiyor. Umarız artık bu tasarım komple değişir ve fark yaratan bir tasarım ile karşımıza çıkarlar.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.