Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Galaxy S22 Ultra Kamerası ile İlke İmza Atacak

Samsung'un önümüzdeki ay tanıtacağı Galaxy S22 Ultra modeli, kamerası ile bir ilke imza atacak. Samsung kamera işini bu sefer yapacak.

Galaxy S22 Ultra Kamerası ile İlke İmza Atacak

Samsung’un merakla beklenen Galaxy S22 serisi çok yakında bizlerle birlikte olacak. Şubat ayında tanıtılıp satışa sunulacak olan bu seride yine üç farklı model yer alacak. Ana ve Plus modele ek olarak gelecek olan Galaxy S22 Ultra, Samsung’un tüm gücünü ortaya koyacak. Bugün de Güney Koreli firmanın tepe modeli hakkında bilgiler ortaya çıktı.

Galaxy S22 Ultra Note serisinin yerini alacak

Örneğin, Galaxy S22 Ultra, üst düzey iş alanındaki Note’un yerini alacak. Yerleşik S Pen de bu iddiaları doğruluyor gibi görünüyor. Üstelik sadece 5.000 mAh‘tan daha büyük bir pil kapasitesiyle gelmekle kalmıyor, aynı zamanda 45W hızlı şarja da destek veriyor. Hatırlarsanız Samsung, Note 7 olayından sonra hızlı şarj rekabet arenasını terk etmişti. Samsung telefonlarının pil kapasitesini ve şarj hızını her zaman en güvenli aralıkta tutmuştu. Bu sefer farklı bir politika izlenecek.

Sızıntıları ile ünlü Zaryab Khan; Galaxy S22 Ultra’nın S Pen giriş gecikmesinin sadece 2,8 ms olduğunu bildirdi. Bu rakam, Galaxy Note 20 serisinin 9 ms gecikme süresinden önemli ölçüde daha az. Ayrıca S22 Ultra, Samsung’un 12 bit HDR çekimi destekleyen ilk modeli olacak. S22 Ultra ile Samsung gövde çok sağlam ve hiperboloid tasarıma geri dönecek. Ekran, nokta çentikli bir tasarımı benimseyecek.

S22 Ultra’da 12 MP çözünürlüğünde f/2.2 ultra geniş açılı lens, 108 MP geniş açılı ana kamera, üçlü optik zoom telefoto lens ve 10x optik zoom lens bulunacak. Kamera modülü, optik görüntü sabitlemeyi destekleyecek.

Galaxy S22 Ultra

Snapdragon 8 Gen 1‘in desteklediği ilk 100 Megapiksel kameraya sahip telefon olma unvanını eline alacak olan bu model görüntü işleme konusunda da bir dizi iyileştirme ile gelecek. One UI 4.0 ve Snapdragon 8 Gen 1 sayesinde fotoğrafları çok hızlı ve kaliteli olarak işleyecek olan telefonun DxOMark‘ta ilk beşe rahat bir şekilde girmesi bekleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.