Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Xiaomi Note 11 İçin 200 Megapiksel Kamera İddiası

Xiaomi Note 11, kamerasıyla bir kez daha gündeme geldi. İddiaya göre Note 11, 200 megapiksel kameraya sahip ilk telefon olacak.

Xiaomi Note 11 İçin 200 Megapiksel Kamera İddiası

2019 yılında tanıtılan Xiaomi Mi Note 10 modelini hatırlıyor olmalısınız. Kavisli ekran ve daha da önemlisi 108 megapiksel arka kamera büyük ses getirdi. 108 megapiksel sensör ilk kez bir akıllı telefonda yer aldı. Xiaomi cephesinden yıllar sonra premium özelliklere sahip bir akıllı telefon tanıtımı gelmişti. İşin ilginç tarafı Mi Note 10’un iki yılı aşkın süre geçmesine rağmen devam modelinin tanıtılmaması. Durum yakın zamanda değişebilir, zira Xiaomi Note 11 hakkında bazı iddialar ortaya atııldı.

GizChina sitesinde yer alan bir habere göre Xiaomi Note11 200 megapiksel arka kameraya sahip ilk telefon olacak. 200 megapiksellik ilk kamera sensörü geçen yıl Samsung tarafından duyuruldu. Fakat iddialar Xiaomi’nin bu telefonda biraz daha uygun fiyatlı olması beklenen OmniVision üretimi 200 megapiksellik sensör tercih edeceği yönünde. Daha büyük ve daha iyi özellikli sensörler mevcutken Xiaomi’nin bu sensörü üst segment modellere taşıması şu an için ihtimal dahilinde görünmüyor. Fakat 200 megapiksel pazarlama açısında iyi bir unsur ve orta segment telefonlarda çıtayı daha da yükseltecek.

Xiaomi Mi Note 10

Xiaomi Mi Note 10

OmniVision OVB0B adlı 200 megapiksellik sensör1/1,28 inç büyüklüğünde olup, 0,61 µm piksel boyutuna sahip. Sensör, piksel birleştirme teknolojisi sayesinde karanlık ve az ışıklı ortamlarda 12 megapiksel net ve detaylı fotoğraflar çekebiliyor. Ayrıca bu kamera pürüzsüz ve hızlı otomatik odaklama performansı için tüm alanı kullanan ilk görüntü sensörü olarak karşımıza çıkıyor. Sensör, 50 megapiksel çözünürlükte 24 fps kare hızında ve 30 fps kare hızında 8K videoyu destekliyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.