Xiaomi Ocak 11, 2022 20:50

Xiaomi Kapaklı Telefon için Yeni Hoparlör İcat Etti

Xiaomi kapaklı katlanabilir yeni nesil telefonları için yeni hoparlör icat etti. Xiaomi'nin bu yeni icadı sektöre yeni soluk kazandırabilir.
Xiaomi Kapaklı Telefon için Yeni Hoparlör İcat Etti

Beijing Xiaomi Mobile Software, geçtiğimiz yılın Şubat ayında ses çıkış modunu ayarlamak için yapı, yöntem, cihaz ve elektronik cihaz için USPTO’ya (Amerika Birleşik Devletleri Patent ve Ticari Marka Ofisi) bir patent başvurusunda bulundu. Aynı zamanda şirket, aynı patenti EUIPO’ya (Avrupa Birliği Fikri Mülkiyet Ofisi) Mobil Cihaz için Mobil Kılıf başlığı altında da sundu.

Xiaomi ses konusunda devrimlerine tam gaz devam ediyor

Belgeler, hem eller serbest modunda hem de normal bir hoparlör üzerinden konuşma modunda gelişmiş ses kalitesi sağlaması gereken benzersiz bir hoparlör sistemine sahip bir telefondan bahsediyor. Patentin açıklamasında, modern akıllı telefonlarda hem hoparlör modunda hem de normal konuşma sırasında iyi ses sağlamak için çok az boş alan olduğu söyleniyor.

Telefonun üst kısmında açılıp kapatılabilen hareketli kapağa sahip bir hoparlör bulunuyor. Kullanıcı müzik çalarken veya hoparlörde konuşurken kapak açılıyor ve böylece ses hoparlör açıklıklarından geliyor. Bu işlem otomatik olarak gerçekleşiyor. Ancak kullanıcı ses modunu manuel olarak da değiştirebiliyor.

Bir telefon görüşmesi yaparken, düşük frekanslı ses yayılımı arzu edilir. Ancak hoparlördeki delikler nedeniyle bunu başarmak o kadar kolay değil. Bu yüzden Çinli teknoloji devi, konuşma modu sırasında hoparlör deliğini kapatan bir kapak ile karşımıza çıkıyor. Böylece ses dalgaları ekrana doğru yönlendirilerek sesi daha iyi duymanızı sağlar.

Xiaomi

Bu sistemin ilk kez hangi telefonda kullanılacağı henüz bilinmiyor. Çinli dev, telefonlarına Harman Kardon hoparlörlerle yüksek kaliteli stereo ses eklemesi ile ses konusunda büyük atılımlar yapmıştı. Görünüşe göre Xiaomi’den ses konusunda önümüzdeki yıllarda daha farklı şeyler göreceğiz. Bakalım ses ve müzik konusunda devrimin sahibi olan Apple, tahtını Çinlililere kaptıracak mı?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.