Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

iPhone 13 mini Bataryası ile Rezil Rüsva Oldu

DxOMark ekibi iPhone 13 mini modelinin bataryasını test etti. Maalesef ki Apple'ın küçük canavarı aldığı puan ile rezil rüsva oldu.

iPhone 13 mini Bataryası ile Rezil Rüsva Oldu

Apple’ın çok güvendiği ve fiyatı ile piyasayı kasıp kavurması beklenen iPhone 13 mini maalesef beklentilerin altında kaldı. Hatta Apple bu yüzden iPhone 14 ile mini serisini sonlandırmak zorunda kalacak. Bugün ise telefonların son zamanda batarya performanslarını test eden DxOMark ekibinden bir darbe geldi. DxOMark ekibi iPhone 13 mini’nin batarya performansını test etti. Ancak telefon aldığı puan ile rezil rüsva oldu diyebiliriz.

iPhone 13 mini 62 Puan ile en kötüler arasında yer aldı

DxOMark, telefonun bataryasına sadece 62 puan verdi. Bu puan ile genel telefon sırlamasında 43. sırada yer alan telefon, premium telefonlar arasında ise 13. sırada yer almayı başardı. Hızlı şarj konusunda orta segment Android telefonlardan bile kötü olan telefon en yavaş şarj olan premium telefonlar arasında yer alıyor.

Apple’ın Türkiye’de 14.799 TL’ye sattığı bu telefonun DxOMark’tan kötü puan alması satın alma tercihlerini etkileyebilir. Ancak yine de normal kullanımda bu telefonun 1 günü rahat bir şekile tamamladığını belirtmekte fayda var. Yani puan düşük diye yarım günde şarjı bitiyor diye bir durum söz konusu değil.

iPhone 13 mini

Apple ve batarya kelimeleri yan yana geldiğinde maalesef ki illa ki bir şey çıkıyor. Yıllardır batarya konusunda dev bir hamle yapamayan Cupertinolu teknoloji devinin iPhone 14 serisi ile artık elini taşın altına koyması gerekiyor. Aksi durumda özellikle Çinli teknoloji devleri batarya konusunda Apple’a tur bindirecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.