Akıllı Telefon Ocak 11, 2022 13:54

Huawei 108 Megapiksel Kameralı Telefon Hazırlıyor

Çin'deki sertifika bilgilerine bakılırsa Huawei 108 megapiksel arka kameraya sahip HarmonOS işletim sistemine sahip bir telefon hazırlığında.
Huawei 108 Megapiksel Kameralı Telefon Hazırlıyor

Çin’deki TENAA belgelendirme kuruluşunda Huawei JLN-AL00 model numaralı yeni bir telefon ortaya çıktı. Telefonun görüntüsü şu an için yok, fakat teknik özellikler büyük ölçüde netlik kazanmış durumda. Buradaki bilgilere bakıldığında en dikkat çeken nokta 108 megapiksel arka kamera. Huawei JLN-AL00 model numarasını taşıyan telefonda 108 megapiksel ana kameraya ek olarak 8 megapiksel + 2 megapiksel + 2 megapiksel şeklinde dört sensör yer alacak. Diğer üç kamera muhtemelen ultra geniş açılı, makro ve derinlik sensörlerİ şeklinde olacak. Telefondaki ön kamera ise 16 megapiksel çözünürlüğünde görünüyor.

Huawei’in gizemli telefonunda 6.78 inç büyüklüğünde Full HD+ çözünürlüğünde LCD ekran yer alacak. 120Hz tarama hızına sahip olacak telefonda işlemcinin maksimum 2.4GHz’de çalıştığı görülüyor. İşlemci birimi henüz netlik kazanmış değil.

Huawei P50 Pro Snadpragon 888

66 watt hızlı şarj desteğine sahip 3.900 mAh büyüklüğünde pil, HarmonyOS işletim sistemi, 8GB RAM + 128GB ve 8GB RAM + 256GB bellek seçenekleri telefonda öne çıkan diğer özellikler. Telefonun HarmonyOS işletim sistemine sahip olması ilk etapta Çin’de satışa sunulacağı anlamına geliyor.

Öte yandan Huawei bir süre önce Huawei P50 Pro ve P50 Pocket’in küresel tanıtım tarihini açıkladı. Telefonlar 12 Ocak tarihinde tanıtılacak ve muhtemelen aynı gün satışa sunulacak. Küresel pazara EMUI 12 sürümüyle açılacak olan telefonların ikisinin de Türkiye’de satışa sunulması bekleniyor. Öte yandan telefonların ikisine de Snapdragon 888 4G işlemcisi güç veriyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.