Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Android 13 ile Gelecek Yenilikler Ortaya Çıktı

Google'ın bu yıl tanıtacağı Android 13 güncellemesi hakkında bilgiler ortaya çıkmaya başladı. Yeni sürüm yeniliklerle gelecek.

Android 13 ile Gelecek Yenilikler Ortaya Çıktı

Google’ın Android 12’yi piyasaya sürmesinden bu yana birkaç ay geçti. Katlanabilir telefonlar için beklenen Android 12L kararlı sürümü ise henüz yayınlanmadı. Şimdi ise bu gelişmelerin odağında Android 13 (Tiramisu) ile ilgili ayrıntılar ortaya çıktı. Bu güncelleme ile medya oynatma için ‘aktarmak için dokun‘ özelliği ve QR kod taramasını kolaylaşacak gibi görünüyor.

Android 13 ile yeni özellikler gelecek

Android Police tarafından yayınlanan bir Google UI demo modelinde, “Medya TTT” iş akışının bazı bölümleri için “aktarmak için dokunun” ifadesi yer alıyor. Ekran görüntüsünde “DEMO’da oynamak için daha yakına taşı” ve Geri Al düğmesiyle “DEMO’da Oynatılıyor” gösteriliyor. Bu, iPhone ile HomePod arasında nasıl çalıştığı gibi, medyayı telefonunuzla diğer cihazlar arasında taşımanıza yardımcı olabilir.

Android 13

Android 13’ün ayrıca gelişmiş QR kod taraması getirmesi bekleniyor. Ekran görüntüsü örnekleri, Ayarlar’ın kilit ekranı bölümünde QR Tarayıcıyı Göster’i gözler önüne seriyor. Bu, muhtemelen kamera uygulamasını başlatmak yerine QR Tarayıcıya kilit ekranından erişmenize izin verecek. Android 13’ün ayrıca bir QR kodu Hızlı Ayarlar kutucuğunu da eklediği söyleniyor.

Google’ın, yalnızca birkaç ay sonra, 2022’nin ortalarında Android 13’ü herkese açık test etmeye başlaması bekleniyor. Yıl sonu ise başta Pixel modellerine gelecek olan bu güncelleme bakalım diğer üreticiler tarafından hızlı bir şekilde yayınlanacak mı?

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.