Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Xiaomi 12 için 2 Milyar Dolar Harcadı!

Çinli bir şirketin Xiaomi'nin yeni amiral gemisi Xiaomi 12 modelini çalışanlarına aldığı açıklandı. Bunun için 2 milyar dolar harcadılar!

Xiaomi 12 için 2 Milyar Dolar Harcadı!

Xiaomi‘nin çok sevilen telefonu Xiaomi 12 peynir ekmek gibi satmaya devam ediyor. Ancak son gelen bilgiler bu telefonun sadece kişiler tarafından değil şirketler tarafında da çok sevildiği yönünde. Çinli şirketin bir defada 650.000 Xiaomi 12 serisi cep telefonu satın aldığını doğruladı. Bu harcama için toplam yaklaşık 2 milyar dolar harcanmış.

Bilgilerin açıklandığı tarihte, satın almanın büyük bir Çinli mobil operatör tarafından yapıldığı öne sürüldü. Daha sonra durumun gerçekten böyle olduğu doğrulandı. Açıklamalara göre; alıcı China Mobile oldu. Kaynaklar, China Mobile’ın kendi kanalları aracılığıyla satmak için bu kadar çok sayıda akıllı telefon satın aldığını da ekliyor.

Kelimenin tam anlamıyla Xiaomi 12 serisi akıllı telefonların satışının başlamasından birkaç saat sonra, 12, 12 Pro ve 12X’in anında satıldığı biliniyordu. Sadece 5 dakikada akıllı telefonlar neredeyse 300 milyon dolara satıldı.

Xiaomi China, 12 ve 12 Pro’nun artık 64-bit uygulamaları desteklediğini doğruladı ve ayrıca mevcut 32-bit uygulamaların 64-bit muadillerine nasıl güncellenebileceğini tartıştı. Şimdiye kadar bu canavarlar sadece Çin’de mevcut. Ancak bu telefonlar yakında küresel pazara girecek.

Xiaomi 12

Xiaomi’nin yeni amiral gemisinin firmalar tarafında da ilgi görmesi firmaya olan güveni artırıyor. Çünkü Xiaomi’nin son yıllarda güvenlik adına attığı atılımlar ortada. Bu yüzden firmalar da artık Çinli teknoloji devine gözü kapalı güveniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.