Samsung Galaxy S22 Ultra’da S-Pen Çok Hızlı Olacak

Samsung Galaxy S22 Ultra hakkında neredeyse her gün yeni bir gelişme yaşanıyor. Son olarak telefondaki S-pen kaleme dair bir bilgi paylaşıldı.

Samsung Galaxy S22 Ultra, dahili S-Pen kaleme sahip ilk Galaxy S serisi telefon olacak. Son iki yılda katlanabilir akıllı telefonlara yoğunlaşan Samsung, yeni bir planlama içerisine girerek Galaxy Note serisini rafa kaldırdı. Ancak Note serisinin ruhu Galaxy S serisi adı altında yaşamaya devam edecek. Bir önceki nesilde S-Pen desteğine kavuşan Galaxy S serisinde kalem için bu defa dahili bir yuvaya yer verilecek. Dahası Samsung, Galaxy S22 Ultra’nın kalemini çok daha hızlı hale getiriyor.

Samsung’a yakın bir kaynağın aktardıklarına göre Galaxy S22 Ultra’da yer alacak S-Pen, Galaxy Note 20 Ultra’ya kıyasla üç kat daha hızlı çalışacak. Rakamlar açısından değerlendirmek gerekirse, Galaxy Note 20 Ultra’daki S-Pen kalem 2,8 ms gecikmeye sahip. Galaxy S22 Ultra’daki kalem ise sadece 0,9 ms foton gecikmesi sunabilecek yetenekte.

Galaxy S22 Ultra

Galaxy S22 Ultra, akıllı telefonlarında el yazısıyla not almayı sevenler için ideal bir cihaz olmasının yanı sıra 12-bit HDR video standardını desteleyecek. Telefondaki ekran 6.8 inç büyüklüğünde olup 2K çözünürlükle geliyor. 1800 nit parlaklığa erişeceği bildirilen ekran 120Hz tarama hızını destekleyecek.

Galaxy S22 Ultra, Galaxy S21 Ultra’da olduğu gibi 108 megapiksel dörtlü arka kamera ile geliyor. Sensör tipleri aynı görünse de kameranın bu defa yazılım tarafında çok daha etkili özellikler sunacağı bildiriliyor. Öte yandan 45 watt hızlı şarj desteğine sahip olacak S22 Ultra’nın 12GB RAM / 256GB’lık versiyonun 1.400 € seviyesinde fiyatlandırılması bekleniyor.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu