Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Samsung Galaxy S22 Serisi İçin Tarih Verildi

Günlerdir sızıntılara konu olan Samsung Galaxy S22 için nihayet net bir tarih verildi. Ancak telefon serisi hala 1 ay uzağımızda.

Samsung Galaxy S22 Serisi İçin Tarih Verildi

Samsung Galaxy S22 serisinde gizlilik ortadan kalmış ve pek çok kaynaktan sızıntılar gelmeye devam ediyor. Seride yer alacak üç telefonun neredeyse bilinmeyen bir detayı kalmadı. İlginç olan ise Galaxy S22 serisi için hala bir tanıtım tarihinin açıklanmamış olması. Neyse ki Güney Koreli DDaily sitesi ilk kez bir tarih ortaya koydu. Siteye göre Galaxy S22 serisi 8 Şubat tarihinde tanıtılacak. Telefonlar sadece 24 saat sonra yani 9 Şubat’ta ön sipariş almaya başlayacak. 21 Şubat’ta ön siparişleri teslim edecek olan Samsung, telefonları fiziksel mağazalara ise 24 Şubat tarihinde taşıyacak.

Galaxy S22 ve Galaxy S22+ , bej, siyah, yeşil, gri, açık mavi, gül altın ve beyaz renklerinde çıkış yapabilir. Galaxy S22 Ultra’da ise renklerin siyah, koyu kırmızı, yeşil ve beyaz olması bekleniyor.

Galaxy S22 Ultra ekran

Galaxy S22’de 6 inç Dinamik AMOLED ekrana sahip olacağı, Galaxy S22+’ın ise 6.5 inç Dinamik AMOLED ekrana sahip olacağı bildiriliyor. Her iki telefonda ekran Full HD+ çözünürlüğünde olacak. Ekranlar ayrıca 120Hz tarama hızı ve HDR10+ desteğiyle geliyor. Ekran altında ise ultrasonik parmak izi tarayıcısı olacak.

Galaxy S22 ve S22 +’ın ana kamerası 50 megapiksel çözünürlüğünde olacak. Bu kameraya 12 megapiksel ultra geniş açılı ve 3x optik yakınlaştırma gerçekleştiren 10 megapiksel telefoto kamera eşlik edecek. 10 megapiksel ön kameranın yer verileceği telefonlarda piller sırasıyla 3.700 mAh ve 4.500 mAh büyüklüğünde olacak.

Galaxy S22 Ultra’da ise 6.8 inçlik LTPO Dinamik AMOLED ekran tercih edilecek. 108 megapiksel ana kamera, 12 megapiksel ultra geniş açılı, 10 megapiksel telefoto ve 10 megapiksel periskop telefoto kameranın yer verileceği telefonda ön kamera 32 megapiksel çözünürlüğünde karşımıza çıkacak.

Telefonların üçü de pazara göre Exynos 2200 ve Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisinden güç alacaklar. Hızlı şarj desteğinin ise 45 watt olması bekleniyor.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.