Teknoburada - Logo
Teknoburada - Logo

Exynos 2200 Genel Performansta Hayal Kırıklığı Yaratabilir!

Galaxy S22 serisine güç verecek olan Exynos 2200, gücü konusunda kafa kurcalamaya başladı. İşte işlemcinin son gelişmeleri karşınızda.

Exynos 2200 Genel Performansta Hayal Kırıklığı Yaratabilir!

Akıllı telefon ve işlemci sızıntıcılarından önemli bir isim, Samsung S22’nin işlemcisi olan Exynos 2200 performansı hakkında bazı yorumlar yaptı. Şaşırtıcı olan iddialar kaydedildi ancak hemen kaldırıldı. Gelin o iddialara bir göz atalım.

Samsung Exynos 2200, Beklenen Gücü Veremeyebilir

Samsung Galaxy S22 serisinde kullanılacak olan Exynos 2200 işlemcisi yeni iddiaları ile birlikte sık sık gündeme çıkıyor. İşlemci geçenlerde iyi şekilde yorumlanmıştı ancak IceUniverse’nin son yorumları işlemci hakkındaki görüşleri değiştirmeye başladı.

Dizi şekilde atılan iddialarda, Samsung S22’de yer alacak olan RDNA2 grafik mimarisi tabanlı AMD iGPU çipinin MediaTek’in Dimensity 9000 yonga setinin Mali-G710 MP10 grafik işlemcisini yenemediği ortaya çıktı. Ek olarak Exynos’un, Apple’ın A15 GPU ve Snapdragon 8 Gen 1’in Adreno 730 grafik işlemcilerinin gücüne yaklaşamadığı ve çok geride kaldığı belirtildi.

Genel işlemci performansı için sorulduğunda sızıntıcı, “hâlâ en kötü amiral gemisi işlemcisi” olduğunu söyleyip, Snapdragon 8 Gen 1‘den daha mı kötü diye sorulduğunda “tabii ki” diyerek Exynos 2200 serisi ile dalga geçti. İddialarının ardından tweetlerini hemen silen sızıntıcı, bu performans değerleri için herhangi bir veri veya rakam sunmadı.

Ancak genel olarak doğru tahminlerde ve oldukça tanındığı için bu tür iddiaları ciddiye alınıyor. Exynos 2200’ün piyasaya sürülen final performansı bildiğimizden çok daha iyi olabilir. Ancak sürekli eleştirilere maruz kalması işlemcide bir sorunun olduğu fikrini de ortaya çıkarıyor. Zamanla işlemcinin nasıl olacağını göreceğiz. Sizce Exynos 2200’ün final performansı nasıl olur? Gelin forumda tartışalım…

 

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.